- Aquaparki
- brak komentarzy
Basen beztekstylny, poszukiwany przez coraz większą liczbę internautów. Nazwa brzmi dość tajemniczo, sugeruje poniekąd odpowiedź na pytanie, jak „wygląda basen beztekstylny”. Zobacz zdjęcia i przeczytaj, jak wygląda basen beztekstylny, „z czego jest zrobiony” i dlaczego tak właśnie jest nazywany. Dowiedz się też, czym jest strefa beztekstylna.
Basen beztekstylny
Basen beztekstylny to fraza coraz częściej wpisywana Google przez internautów w Polsce. Można nawet odnieść wrażenie, że jest to jakiś nowy rodzaj basenu, który można nabyć w sklepie niczym np. baseny rozporowe czy stelażowe. Czy basen beztekstylny to np. taki basen, do którego budowy nie użyto tekstyliów?
Gdzie na basen beztekstylny?
Prawda jest wiele prostsza. Basen beztekstylny to taki basen publiczny, komercyjny, na którym można przebywać bez okrycia wierzchniego.
Inaczej mówiąc, można się w nim kąpać bez kąpielówek w przypadku panów czy bez stroju kąpielowego w przypadku pań.
Teoretycznie basen taki może występować w trzech wersjach. Pierwsza to basen beztekstylny dla kobiet. Druga werjsa – dla mężczyzn. I trzecia – „koedukacyjny basen beztekstylny dla mężczyzn i kobiet jednocześnie. Tego typu oferta, przez obiekty basenowe określana jest także jako „godziny beztekstylne“, czyli wybrane godziny, w których obowiązuje wejście w „stroju Adama i Ewy“. Trzeba jednak przyznać, że baseny beztekstylne na dzień dzisiejszy nie występuję mimo wszystko licznie w naszym kraju. Szkoda?
Wiadomo. W takim miejscu pewnie fajnie byłoby czuć się pewnie, więc wcześniej warto zadbać o swój wygląd jeśli mamy taką możliwość. Sposobów jest wiele – od kosmetyków, przez ćwiczenia, po zabiegi.
Jeśli czytasz ten artykuł, to albo chcesz spróbować wizyty w takim miejscu, albo zarządzasz takim miejscem i być może chcesz sprawdzić, jak reklamuje się konkurencja. Jeśli to drugie – możesz zaprezentować tu swoją ofertę osobom, które są nią zainteresowane, więc nie trafiły tu przypadkiem. Mamy w tym artykule miejsce tylko dla jednej firmy. Skontaktuj się z nami przez zakładkę „kontakt”.
Inni czytali także: Glony w basenie
Co to jest strefa beztekstylna?
Oprócz basenu beztekstylnego w opisach niektórych obiektów hotelowych, SPA, czy najogólniej mówiąc rozrywkowych, natrafić można na pokrewne sformułowanie, czyli tzw. strefę beztekstylną. Więc wyjaśnijmy, co to jest strefa beztekstylna? Jest to miejsce w danym obiekcie, gdzie obowiązuje “szczególny dress code”. Chodzi o specjalnie wydzieloną strefę, w której obecność osób nagich (lub nie do końca ubranych) nie powinna nikogo dziwić, a już tym bardziej krępować. Najczęściej strefy beztekstylne spotkamy więc w obiektach z saunami, choć określenia tego używa się również w przypadku obiektów basenowych, w których wyznaczone mogą być specjalne godziny dla osób kąpiących się bez odzienia. Podsumowując, sformułowanie “strefa beztekstylna”, czy “basen beztekstylny” mogą dotyczyć zarówno wydzielonego miejsca jak i czasu, w którym obowiązują (np. w określonych godzinach w ciągu dnia, wieczoru).
Beztekstylna sauna i basen? Nie do końca – na pewno przyda się ręcznik i obuwie
Choć w miejscach takich większość czasu spędzamy bez okrycia, to pozostają dwa elementy, o których mimo wszystko musimy pamiętać. Jest to odpowiednie obuwie, w którym będziemy poruszać się po obiekcie, a w przypadku saun także ręcznik, który jest wręcz elementem regulaminowym, bo to dzięki niemu nasza skóra nie będzie miała bezpośredniego kontaktu z drewnem sauny, co jest też niedopuszczalne w takich miejscach.
Odpowiedni, najlepszy ręcznik do sauny – jaki powinien być?
(Fot. Materiał partnera publikacji – Porjun.pl: kilt do sauny i na basen z kieszenią i zapięciem na rzep)
Ręcznik do sauny nie powinien być przypadkowy. Poza samym wyglądem, który rzuca się w oczy (dlatego, że w takich miejscach nie mamy ze sobą nic innego), liczą się też inne cechy. Kilt do sauny, czyli ręcznik musi dobrze wchłaniać wodę. Ważne jest też – szczególnie w przypadku ręcznika do sauny, żeby pod wpływem wysokiej temperatury, nie wydzielał “toksycznego” zapachu, co niestety zdarza się tanim ręcznikom chińskiej produkcji i skupia uwagę pozostałych osób będących wewnątrz sauny.
Z ręką na sercu polecić możemy kilt do sauny polskiej produkcji – ręcznik na basen i do sauny ze strony Porjun.pl
Firma Porjun jest też uznanym producentem czapek do sauny, które okazały się hitem sprzedażowym na Allegro. Kilt do sauny i na basen, to kolejny produkt, który przeznaczony jest dla konkretnej grupy odbiorców i z tego powodu spełnia określone warunki:
- Posiada certyfikat Oeko-Tex Standard 100 gwarantujący bezpieczeństwo wyrobów włókienniczych
- Produkowany jest w 100% z bawełny (naturalna, miękka przędza frotté)
- Szybko wchłania wodę, ale też szybko schnie
- Wyposażony jest w zapięcie na rzep, pozwalające indywidualnie regulować obwód
- Posiada kieszeń “na drobiazgi”, co jest bardzo przydatne i na saunie i na basenie
- Dostępny jest w kilku kolorach, dzięki czemu także Panowie znajdą kolor, na jakim im zależy.
Produkowane przez Porjun ręczniki KILT zaprojektowane zostały dla kobiet i mężczyzn, którzy regularnie korzystają z basenu i sauny, stref SPA, ale nadają się też idealnie do użytku domowego.
Baseny beztekstylne – gdzie w Polsce?
W praktyce każdy basen w Polsce aktualnie mógłby być basenem beztekstylnym. Nie chodzi bowiem o jakiś unikalny sposób budowy, czy użytych w jej celu materiałów. Tzw. basen beztekstylny to w praktyce pojęcie oznaczające udostępnianie ludziom przez dany obiekt kąpielowy możliwości wykąpania się bez okrycia, przeważnie w ściśle określonych godzinach, w konkretnych dniach. Ktoś mógłby powiedzieć, że basen bestekstylny, to inaczej basen dla nudystów lub basen dla naturystów.
(Basen beztekstylny – w takim stroju nie wejdziesz. Nawet uśmiech nie pomoże)
Lista basenów beztekstylnych w Polsce – gdzie?
Oferta basenów beztekstylnych w Polsce praktycznie nie istnieje, choć sądząc po rosnącej liczbie wyszukiwań, popyt na taką usługę jest rosnący. Z drugiej strony to nie dziwi, gdyż nawet jeśli w ofercie danego obiektu jest możliwość wykąpania się bez ubrań, to zapewne managerowie takich obiektów mają dylemat, czy afiszować się z taką informacją szerzej w mediach, czy może pozostawić tę możliwość entuzjastom tego typu kąpieli, którzy wymieniają się takimi informacjami pomiędzy sobą np. na forach, czy w zamkniętych grupach. Niemniej jeśli, któryś obiekt zdecyduje się na taką ofertę dla klientów, co więcej będzie chciał dotrzeć z nią do szerszego grona, np. przez niniejszy artykuł, prosimy o kontakt. Pewnie dodamy taką informację pod tym artykułem. Zapraszamy.
Co to jest sauna beztekstylna? Źle postawione pytanie
Niejako z definicji, każda sauna to sauna beztekstylna. W odróżnieniu od basenów beztekstylnych sytuacja jest duża prostsza (przynajmniej w teorii), gdyż sposób ubierania się do sauny określaną tzw. zasady saunowania, a jedną z najważniejszych z nich jest to, że saunujemy bez ubrania. Zajmując miejsce w saunie w odzieniu, powinniśmy się liczyć, z tym że inni mogą odebrać nasze zachowanie co najmniej jako nietakt. Saunowanie beztekstylne, to niejako norma w saunach publicznych i komercyjnych.
Basen beztekstylny Warszawa
Basen beztekstylny w Warszawie? Taka oferta jako taka nie istnieje. Choć jest możliwość skorzystania z tzw. strefy beztekstylnej w jednym z obiektów z basenami i saunami w Warszawie. Taki wątek pojawił się w jednym z naszych wcześniejszych artykułów – przeczytaj o Ladies Night w Warszawie. Tylko dla Pań >>>