Style Switcher

Choose layout


Choose main color


Background patterns

Boxed layout only

Background images

Boxed layout only

Porady–baseny

Jak utrzymać w czystości oraz jak oczyszczać wodę w basenie? Wybrane zagadnienia, o których powinien pamiętać właściciel basenu ogrodowego – poziom pH, stosowanie antyglonu, oraz właściwe używanie chloru. Po to, by brudna woda w basenie odeszła w niepamięć.

Basen we własnym ogrodzie to marzenie niemal każdego właściciela domu jednorodzinnego. Niestety, nie zawsze jest możliwe wybudowanie basenu “z prawdziwego zdarzenia”, wkopanego w ziemię. Czasem nie pozwala na to zbyt wysoki poziom wód gruntowych, a czasem możliwości finansowe. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem mogą być baseny stelażowe lub rozporowe.

Planując budowę basenu warto mieć na uwadze, że jego koszt to nie tylko cena materiałów na nieckę czy wyłożenie terenu obok basenu. Do tego doliczyć trzeba koszt wielu niezbędnych akcesoriów, które zapewniają bezproblemowe i długotrwałe użytkowanie basenu. Akcesoria do basenów – niezbędny dodatek do każdego basenu. 

Basen we własnym ogrodzie to komfort, na który może pozwolić sobie coraz więcej osób. Do wyboru są różne typy basenów, dzięki czemu można wybrać coś na miarę swoich możliwości finansowych. Pytanie jaki basen najlepszy do ogrodu – Twojego ogrodu? Przed wybraniem basenu dobrze jest jednak określić także swoje potrzeby oraz możliwości, jakie daje dany teren.

Basen we własnym domu od pewnego czasu nie jest synonimem luksusu i coraz więcej osób decyduje się na własną, małą pływalnię pod swoim dachem. Gdzie ją umieścić i o czym pamiętać podczas realizowania tej inwestycji? Jak wybrać basen do domu?

Po decyzji o budowie basenu podjąć trzeba kolejną – jaki to ma być basen. Wybór basenów ogrodowych jest dosyć spory, warto go dobrze przemyśleć, biorąc pod uwagę możliwości terenu, potrzeby przyszłych użytkowników, a także kwotę, jaką możemy na taki basen wydać. Dzisiejszy temat to rodzaje basenów przydomowych.

Jak wybrać wykonawcę basenu? W przypadku najprostszych projektów basen można, przynajmniej w części, wykonać samodzielnie. Jednak w większości przypadków budowa basenu to spore zadanie inwestycyjne i logistyczne – warto powierzyć je fachowcom, którzy zrealizują je do początku do końca.

Od momentu, gdy w głowie powstanie marzenie o budowie basenu, do czasu, gdy będziemy mogli wykąpać się w nim, musi upłynąć sporo czasu. Ile trwa budowa basenu? To zależy od tego, jaki rodzaj basenu wybierze inwestor i jakie będą jego rozmiary. Ile trwa budowa basenu – dużo zależy od momentu Najlepszą opcją jest budowanie przydomowego

Jeśli planujemy wybudować basen stacjonarny od podstaw, warto najpierw dokładnie policzyć, ile nas to będzie kosztowało. Bardzo często na początku nie uwzględniamy wielu kosztów, które w trakcie realizowania prac znacznie podwyższają cenę całej inwestycji. Poniżej doradzamy jak policzyć wstępny koszt budowy basenu.

Wybudowanie własnego, rodzinnego basenu to nie tylko inwestycja w zadowolenie wszystkich domowników, ale również pewien rodzaj lokaty długoterminowej. Ubolewając nad kosztami, jakie trzeba ponieść w związku z budową basenu, warto mieć na uwadze, że taka nieruchomość od razu zyska na wartości. Czy basen zwiększa wartość nieruchomości?

Przed rozpoczęciem budowy basenu należy spełnić wszystkie wymagane przepisami formalności. Nawet jeśli budujemy na własnej działce, niespełnienie wymogów będzie po prostu samowolą budowlaną. Budowa przydomowego basenu – jakie formalności należy spełnić. 

Samodzielna budowa basenu to zadanie dosyć trudne, ale nie niemożliwe. Być może prace będą przebiegały nieco dłużej niż gdyby wykonywała je profesjonalna firma, ale późniejsza kąpiel we własnoręcznie wykonanym przydomowym basenie z pewnością da nam podwójną satysfakcję.