Style Switcher

Choose layout


Choose main color


Background patterns

Boxed layout only

Background images

Boxed layout only

Wokół basenu

Zadaszenie basenu to rozwiązanie, które wybierają bardziej wymagający klienci, w większym stopniu świadomi wieloletnich korzyści z ich zastosowania. Zadaszenia basenowe coraz częściej spotkać można w hotelach, czy przy kwaterach prywatnych, gdzie staje się niejako standardem. Wybór zadaszeń jest bardzo duży.  

Prysznic solarny (niektórzy nazywają go prysznicem słonecznym) w pierwszej kolejności przywodzi na myśl energię słoneczną i oszczędności. Jak nietrudno się domyśleć skojarzenia te są trafne. Zasada jego działania polega na wykorzystaniu energii słonecznej do ogrzania wody zgromadzonej w zbiorniku.

Basen z kontenera kanadyjskiej firmy Modpools to pomysł, który wydaje się dość przewrotny. Jeśli jednak dokładniej go przemyśleć, okazuje się, że ma wiele zalet, od transportu do klienta i logistyki począwszy. Baseny z kontenerów wpisują się też w modny ostatnio nurt powtórnego wykorzystywania kontenerów morskich w kreatywny sposób.

Basen w Hotelu InterContinental zlokalizowany jest na 43 piętrze, dzięki czemu w trakcie kąpieli goście hotelowi podziwiać mogą zapierającą dech w piersiach panoramę Centrum Warszawy. Basen jest częścią RiverView Wellness Centre – centrum rekreacji dostępnego nie tylko dla gości hotelu, oferującego także siłownię i salę do aerobiku, położonych piętro wyżej.

Intex i Bestway to dwie nazwy, które użytkownikom basenów domowych i ogrodowych najczęściej kojarzą się z dobrą jakością. Przeglądając oferty sprzedaży w internecie można odnieść wrażenie, że zdominowały one polski rynek konsumencki basenów ogrodowych. Czy zasłużenie? 

Willa 180 Samui wybudowana została na skalistym zboczu góry na wyspie Ko Samui w południowej Tajlandii. Z basenu i tarasu tej przepięknej inwestycji podziwiać można Zatokę Tajlandzką. Właściwie cały projekt podporządkowany został pięknym widokom, a jego centralnym punktem jest basen o linii wody “zrównującej się”  z linią horyzontu.

  Od kilkunastu lat panuje w naszym kraju swoista moda na posiadanie basenu. Nie jest to już dobro dostępne wyłącznie dla bardzo zamożnych osób. Jakie baseny wybierają Polacy najchętniej i co jest ważne przy ich wyborze?

  “Willa na skałach” (w oryginale Villa on The Rocks) – niesamowity dom, wybudowany na szczycie skalistej góry, z widokiem na Lazurowe Wybrzeże, winnice i… osoby kąpiące się właśnie w 91-metrowym, domowym basenie.

Basen we własnym domu czy ogrodzie to prawdziwa frajda dla dorosłych i dla dzieci. Warto jednak pamiętać, że woda plus dzieci to zawsze zabawa o podwyższonym stopniu ryzyka. Trzeba więc zadbać o to, by basen i jego otoczenie były dla maluchów bezpieczne. Bezpieczeństwo dzieci w basenie to priorytet. 

Wiszące Ogrody Bali (Hanging Gardens of Bali) to hotel wybudowany w indonezyjskiej dżungli na wyspie Bali. Sądząc po opiniach na Tripadvisor i Booking jest to jeden z najpiękniej położonych hoteli świata, a spora grupa użytkowników tytułuje Hanging Gardens of Bali wprost najlepszym hotelem świata. Na pewno ogromny wpływ na ten wynik, ma hotelowy basen. Zobaczcie

Nagranie z kamery przemysłowej z aquaparku w Finlandii – Dziecko topiące się w Aquaparku. Sytuacja z początku wakacji. Jeden z parków wodnych w Helsinkach. Kilkuletni chłopczyk przez kilka minut walczy o życie. Co zatrważające, w międzyczasie przechodzą obok niego inne, dorosłe osoby. Aż trudno uwierzyć, że przez cztery minuty nikt nie zauważył dramatu dziecka. 

Stawy kąpielowe, ekobaseny – zapraszamy do obejrzenia przykładów z całego świata. Poniżej wybór postów z Instagrama, obrazujący harmonijne połączenie potrzeb rekreacyjnych z naturą. Wrażenia estetyczne na najwyższym poziomie.