Style Switcher

Choose layout


Choose main color


Background patterns

Boxed layout only

Background images

Boxed layout only

Reset to defaults
Baseny i Sauny
  • Baseny
    • Porady–baseny
    • Firmy–Baseny
    • Wokół basenu
    • Galeria
  •  Sauny
    • Porady–sauny
    • Firmy Sauny
    • Wokół sauny
    • Galeria
  • Aquaparki
  • Firmy
    • Sauny
    • Baseny
  • o Baseny i Sauny
  • Współpraca

Koszty eksploatacji basenu – jak je obniżyć? Zoptymalizuj zużycie energii

Baseny i Sauny| Baseny| Koszty eksploatacji basenu – jak je obniżyć? Zoptymalizuj zużycie energii

13
gru, 2019
By Baseny
koszty eksploatacji basenu - jak płacić mniej
  • Baseny
  • brak komentarzy
 

Każdy, kto posiada basen prywatny, na pewno na etapie podejmowania decyzji zadawał sobie pytania o to, jakie są koszty eksploatacji basenu, jak obniżyć koszty utrzymania basenu, ile właściwie rocznie „kosztuje basen”? Decyzja została podjęta, basen wybudowany, a temat kosztów (niekiedy z bólem) zaakceptowany. W tym artykule piszemy o urządzeniach, które obniżają koszty zasilania pomp basenowych o ponad 60%, co daje nawet kilkaset złotych oszczędności na samej tylko energii elektrycznej rocznie. A baseny są przecież używane przez długie lata, dzięki czemu w kieszeni może nam zostać kilka tysięcy złotych. Pod jednym warunkiem…


Materiał powstał przy współpracy z Funam


Jak obniżyć koszty eksploatacji basenu? Poświęć kilka minut na czytanie i oszczędź kilkaset złotych w ciągu roku (także dla swojego klienta)

Dla kogo istotne może być to, jak obniżyć koszty eksploatacji basenu? Pierwsza odpowiedź, jaka się nasuwa, to oczywiście przyszły lub aktualny posiadacz basenu prywatnego. Czyli po pierwsze osoby, które przymierzają się do budowy własnego basenu i już na tym etapie chcą, żeby koszty utrzymania basenu były w przyszłości możliwie najniższe. Jednak to nie koniec. W Polsce, na dzień dzisiejszy istnieje już kilka tysięcy basenów prywatnych, zbudowanych na przestrzeni wielu lat. Ich właściciele co roku podczas sezonu „kąpielowego” (a posiadacze basenów wewnętrznych przez cały rok) wydają określone kwoty na pokrycie kosztów wody, utrzymania urządzeń, serwisowania i czegoś jeszcze – tego, co stanowi nierzadko więcej niż połowę stałego obciążenia finansowego związanego z basenami. Tym czymś jest prąd – czyli koszty energii elektrycznej koniecznej do zasilania pomp basenowych. A koszty te można trwale obniżyć i wydawać rocznie na korzystanie z własnego basenu po prostu kilkaset złotych mniej. Umożliwiają to inwerterowe pompy basenowe typu VSP oraz inwertery pomp typu iSAVER+ oferowane przez firmę Funam, partnera niniejszej publikacji.

Może to Cię zainteresuje? Basen w kontenerze 

Basen prywatny. Mniejsze zużycie energii = więcej korzyści dla właściciela, ale i firm budujących i serwisujących baseny. Czyli jak dbać o swojego klienta?

Temat inwerterów pomp basenowych, czy inaczej inwerterowych pomp basenowych może wydawać się dość skomplikowany dla większości posiadaczy basenów prywatnych – czy to ogrodowych, czy wewnętrznych. Za to tym, co zainteresuje ich wszystkich – bo wynika z uniwersalnej potrzeby poszukiwania oszczędności w codziennym życiu – jest minimalizacja wydatków stałych związanych z utrzymaniem basenu. Prywatny basen może okazać się inwestycją, która pochłania środki większe, niż zakładaliśmy, a na pewno takie, które zaoszczędzone można byłoby wykorzystać inaczej (na zakupy, wyjazdy, przyjemności itd.). Dlatego zamontowanie urządzeń, o jakich dziś piszemy, daje korzyści nie tylko klientowi końcowemu – osobie indywidualnej zlecającej budowę basenu, lub optymalizującej jego funkcjonowanie.

Kto jeszcze może zyskać na zainstalowaniu inwerterów pomp typu iSAVER+ lub inwerterowych pomp basenowych typu VSP? Firmy budujące i serwisujące baseny. Bo czy jest wiele innych okazji, by dzięki ich rekomendacjom, oferowanym rozwiązaniom i wyborom, ich klient oszczędzał odtąd rokrocznie konkretną, policzalną kwotę?

Dlatego ten wpis adresowany jest nie tylko do klientów indywidualnych (tzw. końcowych), ale też fachowców i firm, które mogą zarekomendować takie rozwiązania „do optymalizacji wydatków” swoim klientom. Współpraca klienta z taką firmą może mieć dla niego dużą, policzalną wartość dodaną (chodzi tu bowiem o różnicę wydatków zaoszczędzonych rok do roku, od momentu instalacji/wymiany opisanych tu urządzeń).

Co to jest inwerter pomp typu iSAVER+ oraz inwerterowa pompa basenowa typu VSP?

W tym artykule opiszemy pierwsze na polskim rynku inwertery pomp typu iSAVER+ oraz inwerterowe pompy basenowe typu VSP. Wg informacji na stronie należącej do dostawcy – cenionej w branży firmy Funam , urządzenia te ograniczają koszty eksploatacji prywatnego basenu co najmniej o 60% (!). To dużo prawda? Może nawet brzmi to nieco nieprawdopodobnie, jednak ma oparcie w liczbach i pomiarach wykonanych w rzeczywistych warunkach, w odniesieniu do funkcjonujących basenów prywatnych. Jak to możliwe? W największym uproszczeniu. Silnik pompy basenowej stale korzysta z określonej mocy pobieranej. Inwerter (określany też jako falownik), to tak naprawdę sterownik pompy wzbogacony o zegar tygodniowy i posiadający przetwornicę częstotliwości, która odpowiednio reguluje obroty silnika pompy, zmieniając częstotliwości zasilającego ją prądu. I to właśnie jest kluczowe, bo przekłada się na oszczędności zużywanej energii.
Jest jeszcze jedna cecha tak pracujących urządzeń, która ucieszy szczególnie osoby wyczulone na hałas, a nawet nieuciążliwe (dla większości) dźwięki. Oba urządzenia mogą działać nieporównywalnie ciszej od innych rozwiązań stosowanych dotąd na rynku.

Inwertery pomp iSAVER+. Jednorazowa inwestycja i wieloletnie zwroty liczone w setkach złotych. Dla kogo jest to rozwiązanie?

Posiadasz już basen? Poznaj inwerter pomp iSAVER+. Najlepiej zacznij od obejrzenia krótkiego, wprowadzającego video:

 

 

iSAVER+ jest przeznaczony dla osób, które mają już własny basen i zamontowaną, działającą „od początku” pompę basenową. W tym przypadku wymiana używanej pompy na nową pompę inwerterową nie jest konieczna. Otóż można skorzystać z dedykowanego do takich celów inwertera pomp iSAVER+, który zoptymalizuje działanie posiadanej pompy.

Szacuje się, że „zużycie energii przez domowy basen, to około 40% energii zużywanej przez całe gospodarstwo domowe, z czego większość przypada na pracującą co najmniej 12 godzin dziennie pompę obiegową basenu”

Inwerter pomp iSAVER+ zmienia obroty pompy basenowej, a więc i pobieraną moc. Jak wylicza dla konkretnego przykładu Funam, zastosowanie iSAVER+ w skali roku może dać nawet 453 złote oszczędności, co w ciągu maksymalnie 3 lat pokryłoby koszt zakupu tego urządzenia. W celu poznania wyliczeń i ich założeń zachęcamy do wejścia na stronę opisującą Inwerter pomp iSAVER+.
Warto w tym miejscu dodać, że produkt ten posiada Certyfikację nadaną przez TUV Rheinland, więc został dokładnie przebadany przez odpowiednią, powołaną do tego instytucję. Posiada też deklarację CE, która poświadcza zgodność produktu z przepisami UE.

A może dopiero planujesz budowę własnego basenu? Pytaj o inwerterowe pompy basenowe typu VSP – u dostawcy i u swojego wykonawcy. Obniż przyszłe koszty eksploatacji basenu 

Drugi rodzaj tego typu urządzeń, to inwerterowe pompy do basenów prywatnych, w wielkim skrócie zaprezentowane na filmie poniżej:

 

 

Takie pompy dedykowane są dla osób, które zdecydowały się na posiadanie własnego basenu i obecnie są na etapie poszukiwania optymalnych rozwiązań. Pompy inwerterowe VSP do basenów prywatnych to pompy basenowe z wbudowanym fabrycznie inwerterem, czyli narzędzie dla osób, które mają ten komfort i mogą pozwolić sobie na wybór takiego rozwiązania „od nowości”, bo wyposażają swój basen „od zera”. Tu, jednorazowy zakup w momencie budowy basenu, oznacza wieloletnie oszczędności. Przykładowo pompa inwerterowa VSP11 zwróci się już w ciągu pierwszych trzech lat użytkowania. Wg wyliczeń firmy Funam (na miesiąc listopad 2019) koszt energii w ciągu roku może być niższy o 62%, co dla przyjętych założeń oznacza konkretnie 563 zł oszczędności w skali roku.

 

Jak obniżyć koszt zużycia energii w przypadku Twojego basenu?

Niezależnie od tego, czy macie już basen, czy lada chwila zamierzacie go wybudować, w świetle powyższych informacji uzasadnione wydaje się przynajmniej sprawdzenie, czy opisane wyżej urządzenia będą dawały wymierne korzyści i w Waszym przypadku. Dla osób, które nie „siedzą” w tym na co dzień, temat może wyglądać na bardzo skomplikowany, dlatego być może warto rozważyć kontakt ze specjalistą, który dopyta Was o niezbędne informacje, aby móc dopasować najkorzystniejsze (najbardziej oszczędne) dla Waszego przypadku rozwiązanie. Rozmowa nie jest zobowiązująca, a pod podanymi poniżej numerami telefonów będziemy mogli wspólnie określić czy i które z opisanych wyżej urządzeń daje gwarancję największych, wieloletnich oszczędności:

nr stacjonarny: 71 364 37 21
tel. komórkowy: 602 368 795
tel. komórkowy: 604 129 293

 

 

Tekst powstał w oparciu o materiały (w tym wyliczenia i inne dane) Partnera publikacji. Dokładne wyliczenia i szczegółowe informacje o produktach znajdują się na podstronach, do których kierują linki w powyższym tekście.

 

Powiązane tematy:

Baseny dla dzieci, rodzaje. Jak wybierać basen?
Inwerterowa pompa ciepła do basenu. Tańsze ogrzewanie, dłuższy sezon kąpielowy
Dziecko topiące się w Aquaparku - autentyczne nagranie
Czy basen zwiększa wartość nieruchomości?
Stawy kąpielowe, ekobaseny - inspiracje z całego świata
Bezpieczeństwo dzieci w basenie – bezpieczny basen
Baseny z bloczków styropianowych. Jak szybko i relatywnie tanio zbudować basen
Rodzaje basenów przydomowych - przegląd możliwości
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Proszę czekać

 
Na portalu BasenyIsauny.pl piszemy dla osób, które rozważają, lub przystępują do budowy własnego basenu. Znajdziecie tu wiele przydatnych treści, wskazówek i praktycznych porad, a także opisy najlepszych w Polsce firm wykonawczych oraz producentów.
Jeśli chcesz by Twoja firma pojawiła się w tym wpisie napisz do nas.
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Najnowsze:

Polecane

Większość osób błędnie używa tego słowa. Jak kupić prawdziwe Jacuzzi®?

 Gdyby zapytać 10 losowo wybranych osób „co to jest jacuzzi”, prawdopodobnie 9 na 10 z nich odpowiedziałoby, że to wanna z bąbelkami, wanna spa, czy basen z bąbelkami. Gdyby kolejne dziesięć osób zapytać „z jakiego kraju pochodzi jacuzzi”, część z nich słusznie odpowie, że z Włoch, ale znajdą się też tacy, którzy połączą to słowo

Więcej

Baseny

Dmuchane SPA. Na co zwrócić uwagę, aby kupić raz i korzystać latami?

 Choć dmuchane SPA do ogrodu można nabyć w Polsce już od dłuższego czasu, to wybór jak dotąd nie był zbytnio imponujący. Prawdę mówiąc, nadal nie jest, jednak pojawiają się propozycje dla klientów, którzy chcą wydać swoje pieniądze rozsądnie i cieszyć się pompowaną wanną z bąbelkami nie tylko przez jeden czy dwa sezony, a przez wiele,

Więcej

Firmy–Baseny

Baseny z kontenerów. Producent z Polski – jakościowe baseny w przystępnej cenie

 Baseny z kontenerów – producent z Polski, a zarazem pionier w produkcji tego typu basenów w całej Europie. Z czego wynika popularność marki Cubepools nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Włoszech, Anglii czy Skandynawii? Odpowiedzi i przykłady realizacji w naszym tekście. Materiał powstał przy współpracy z marką Cubepools Baseny z kontenerów

Więcej

Aquaparki

Wodne tory przeszkód – 5 pomysłów na atrakcje dla mieszkańców, turystów lub klientów

3Wodne tory przeszkód, dmuchane parki wodne, dmuchańce na wodę, dmuchańce wodne, dmuchane atrakcje na wodę – czyli pompowane atrakcje, które mają za zadanie uatrakcyjnić klientom, turystom, czy mieszkańcom pobyt nad wodą. Dmuchane tory przeszkód na baseny, kąpieliska, zalewy, jeziora, stawy, do aquaparków, parków wodnych itd. – przeczytaj pierwszy w Polsce artykuł tak kompleksowo opisujący tego

Więcej

Baseny

Desjoyaux – ponad 220 tysięcy basenów na całym świecie. Jak to możliwe?

 Francuska firma rodzinna Desjoyaux zapoczątkowała ogólnoświatową rewolucję w dziedzinie budowy basenów prywatnych. Z użyciem nowatorskich i opatentowanych z czasem metod do dziś na całym świecie wybudowano już ponad 220 tysięcy basenów, z czego wiele z nich także w Polsce. Na naszym rodzimym rynku technologię i osprzęt światowego lidera z Francji, dostarcza firma API Baseny. Materiał

Więcej

Baseny

Staw kąpielowy od A do Z – Hydroidea

17Staw kąpielowy – rozwiązanie coraz częściej rozważane i wybierane przez osoby, które stawiają przede wszystkim na zdrowie domowników mających korzystać z częstych kąpieli w basenie. Choć budowa stawów kąpielowych wymaga naukowej wiedzy i zastosowania dedykowanych rozwiązań, jest ona możliwa od jakiegoś czasu i w Polsce, dzięki firmom takim jak Hydroidea. Firma ta jest  z klientem

Więcej

  • Polityka prywatności
  • Kontakt
  • Współpraca
© 2017 Baseny&Sauny. All Rights Reserved
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Zostając na niej wyrażasz na to zgodę. Instrukcje, jak zmienić ustawienia Twojej przeglądarki znajdziesz w Polityce Prywatności.Zamknij powiadomieniePolityka prywatności