- Firmy Sauny,Inne, Sauny
- brak komentarzy
Balie ogrodowe, sauny, w tym te w kształcie beczki, cieszą się w Polsce od kilkunastu miesięcy coraz większym zainteresowaniem. Polacy, którzy doświadczyli jak wszyscy, różnego rodzaju ograniczeń w związku z pandemią coraz chętniej inwestują w swoje domy i ogrody. Zdecydowanie wzrasta zainteresowania baliami ogrodowymi jak i liczba ich producentów. Wszystko po to, by spędzanie tu czasu było bardziej komfortowe i przyjemne. Na co zwrócić uwagę, gdy decydujemy się na zakup balii ogrodowej z Litwy?
Materiał powstał przy współpracy z Amber Tubs Sp. z o.o.
Balie ogrodowe – polskie, chińskie, a może jednak litewskie?
Przeglądając oferty prezentujące balie ogrodowe, czy sauny do ogrodu, niekiedy dość trudno zorientować się co do kraju ich pochodzenia. Czynnikiem, który może poniekąd w tym pomóc, jest nierzadko cena. Najniższe ceny balii ogrodowych i saun mogą świadczyć o sprowadzaniu produktu z Chin, gdzie koszty produkcji, materiałów są często najniższe, co niekiedy przekłada się też, niestety, na ich jakość i trwałość. Jedak dla wielu osób pragnących posiadać swoje własne „jacuzzi” najważniejszym kryterium jest możliwie niska cena. W Polsce wybór balii ogrodowych pozornie wydaje się coraz większy, jednak wielu dostawców oferuje balie niewiadomego pochodzenia lub w podejrzanie niskiej cenie. Jednocześnie część klientów coraz bardziej świadomie rozgląda się za rozwiązaniami z krajów, które mają wielowiekowe tradycje w budowie saun i balii ogrodowych, jak i w samym celebrowaniu gorących kąpieli. Nie dziwi więc, że jednym z kierunków, w jakim spoglądają polscy klienci, jest Litwa. No dobrze, ale pozostaje jedno ważne pytanie…
Jak kupić balię ogrodową z Litwy?
No dobrze, ale jak kupić i sprowadzić luksusową balię ogrodową z Litwy bez fatygowania się na Litwę? Problem ten rozwiązuje nam salon z litewskimi baliami Amber Tubs, mieszczący się od niedawna w Warszawie (ul. Okrętowa 95). Choć coraz więcej osób kupuje gotowe balie ogrodowe przez internet, to jest też ogromna grupa klientów, którzy przed zakupem chcą osobiście zobaczyć, dotknąć, a nawet powąchać drewna, którym wykończone są balie ogrodowe klasy premium. Co więcej, fakt, że dana firma ma fizyczną siedzibę, czy salon pokazowy w Polsce, jest dla nich czymś w rodzaju potwierdzenia, że sprzedający jest wiarygodny.
Balie ogrodowe i sauny z Litwy. Wieloletnia tradycja gorących kąpieli i saunowania
Jedną z firm, która w ostatnim czasie zainteresowała nas swoją ofertą z racji utworzonego niedawno w Warszawie showroom’u z litewskimi baliami jest AmberTubs.pl. Jak wiemy, Litwa to jeden z krajów bałtyckich, graniczący z Polską na północnym wschodzie, choć na stosunkowo niewielkim odcinku, gdyż „rozdziela” nas Obwód Kaliningradzki, należący do Rosji. Jednak o wiele więcej łączy Litwę i Polskę pod względem historii i kultury. Co więcej, Litwa, tak jak i Polska, jest członkiem Unii Europejskiej, z czego wynika wiele korzyści i ułatwień w naszych wzajemnych relacjach, w handlu czy transporcie. Zakup sauny czy balii ogrodowej z Litwy do naszego ogrodu, pensjonatu czy hotelu jest dzięki temu o wiele prostszy, niżby mogło się nam wydawać. Tym bardziej, że w końcu doczekaliśmy się miejsca, gdzie możemy na własne oczy zobaczyć balie litewskie, dotknąć ich i liczyć na poradę eksperta. Showroom Amber Tubs mieści się w Warszawie, przy ul. Okrętowej 95 (wjazd od Człuchowskiej). Jeśli po wizycie nurtują nas dodatkowe pytania, możemy również zadzwonić pod numer tel. 799 286 580.
Litwa, obok Finlandii, Estonii, Rosji i Łotwy jest jednym z krajów, w których sauny ogrodowe cieszą się wielką popularnością, a korzystanie z nich ma bardzo bogatą i długą tradycję. Podobnie jest z kąpielami w baliach ogrodowych.
Sauny oraz balie ogrodowe z Litwy mogą być bardzo interesującą alternatywą dla naszych krajowych produktów czy wyrobów importowanych na masową skalę z Chin. W tym drugim przypadku wydaje się, że dla kupujących kluczowa jest niska cena. Niestety, w parze z niską ceną często idzie też nie najwyższa jakość. Czy warto oszczędzać kosztem bezpieczeństwa, ale też dostępności serwisu i przejrzystych warunków gwarancji? Tym bardziej, że nie zawsze jest tak, że lepsze jakościowo rzeczy są poza zasięgiem naszych portfeli. Firmy, które działają na większą skalę, mają możliwości optymalizacji kosztów, negocjowania warunków z dostawcami itd., więc ich oferta jest konkurencyjna również pod względem cen.
Litewskie balie ogrodowe. Co liczy się przy ich wyborze?
Producent balii klasy premium z Litwy, którego produkty w Polsce można obejrzeć w salonie Amber Tubs w Warszawie, działa na rozwiniętym i bardzo konkurencyjnym, litewskim rynku już od 9 lat. W tym czasie został uhonorowany m.in. Certyfikatem „Gazela Biznesu”, a także certyfikatem „Green Energy”, potwierdzającym, że w swojej działalności wykorzystuje energię elektryczną, pozyskaną w 100% z odnawialnych źródeł energii (OZE). Ma to duże znaczenie nie tylko dla rosnącej rzeszy klientów zorientowanych proekologicznie, ale też dla środowiska naturalnego. Produkcja tygodniowa wynosi tu średnio 40 sztuk, a roczna to ponad 2 000 balii, więc na pewno nie jest to mała, początkująca manufaktura produkująca „jacuzzi” , szukająca dopiero swojego miejsca na rynku. Litewski dostawca firmy Amber Tubs przeszedł też wymagający proces certyfikacji CE, co kosztowało ponad 170 000 EUR, a to poniekąd tłumaczy, dlaczego tak mało firm z tej branży, także w Polsce nie może pochwalić się takim standardem produkcji i działalności. Tak duża skala działalności na Litwie pozwala firmie oferować klientom między innymi w Polsce balie z aż 3 rodzajami wkładów do wyboru: akrylowym, z włókna szklanego, z plastiku (z polipropylenu) oraz balie wykonane z drewna.
Ogrodowe wanny z hydromasażem Amber Tubs z Litwy – rodzaje
Balie ogrodowe Amber Tubs oferowane są jak pisaliśmy, z wkładami w 3 rodzajach (akryl, włókno szklane, plastik, inaczej polipropylen). Dodatkowo możemy wybrać balię z samego drewna. Z oferty producenta, na Litwie najczęściej wybierane jest połączenie balii z wkładem akrylowym. Dlaczego? Z powodu właściwości tego materiału. Akryl w tym zastosowaniu jest najwytrzymalszy, odporny na zarysowania, środki chemiczne wykorzystywane do czyszczenia i środki uzdatniające wodę. Z tego m.in. powodu średnio 8 na 10 sprzedawanych przez litewską firmę wkładów do balii wyprodukowanych jest z akrylu.
W przypadku Amber Tubs ogromną zaletą jest to, że przed zakupem możemy osobiście porównać kilka modeli wanien SPA w nowoczesnym salonie pokazowym w Warszawie.
Firma ręczy za wysoką jakość produktu końcowego, gdyż wykorzystywane do produkcji podzespoły pozyskiwane są od starannie wyselekcjonowanych dostawców z kilku krajów europejskich. Przykładowo przekaźnik elektryczny sprowadzany jest ze Szwecji, kompresory wodne z Holandii, a filtry do wody z Włoch. Jak nietrudno się domyślić, kosztuje to więcej niż odpowiedniki z Chin, ale bezpieczeństwo podczas eksploatacji produktów przez klientów jest w tym przypadku najważniejsze.
Balie z Litwy. Co najczęściej wybierają klienci?
Jak już wspomnieliśmy, polscy klienci najczęściej wybierają litewskie balie z piecem zintegrowanym. Połączenie takie jest nie tylko wygodne, ale postrzegane także jako bardziej estetyczne. Nie bez znaczenia jest też fakt, że przy takiej konstrukcji nagrzewanie wody trwa krócej, bo około 2-3 godzin. Klienci mają do wyboru kilka kolorów wkładów: perłową biel, metaliczną szarość, jasny brąz i metaliczny błękit. Piec, niezależnie czy zintegrowany, czy zewnętrzny wykonany jest ze stali nierdzewnej, podobnie jak komin z daszkiem ochronnym. Rodzaj stali użyty do budowy pieca czy komina ma ogromne znaczenie w przypadku miejscowości nadmorskich, w których szybsza korozja na skutek styczności z wodą morska jest zjawiskiem częstym. Dlatego w takim przypadku warto zapytać sprzedawcy o podzespoły z wykonane z bardziej odpornego rodzaju stali. Podobnie jest, gdy planujemy częste kąpiele w roztworach soli, czy czyszczenie sprzętu silniejszymi środkami czyszczącymi. Natomiast w komplecie od Amber Tubs w standardzie jest m.in. minibar w postaci drewnianego parapetu, co jest niezwykle praktyczne podczas kąpieli, a także termometr. Litewskie balie, których kilka modeli zobaczyć możemy osobiście w salonie pokazowym Amber Tubs, mogą pomieścić od 4 do 10 osób – w zależności od wybranego modelu.
Jeśli chodzi o rodzaj drewna użytego do wykończenia, może to być czerwony cedr kanadyjski, świerk, dąb, modrzew, termodrewno lub też kompozyt WPC. Drewniane elementy są dodatkowo zaolejowane. Wnętrze balii ukształtowane jest tak, by osobom zażywającym kąpieli zapewnić możliwie wygodną pozycję.
Litewskie balie ogrodowe – ceny
Litewska balia o średnicy 180 cm i piecem zamontowanym na zewnątrz może mieć cenę zaczynającą się już od 12 000 złotych. Piec zintegrowany z obudową to nieco większy wydatek – przykładowo, balia ogrodowa o średnicy 2 metrów to inwestycja rzędu 14 250 złotych.
Opcjonalnie dokupić można np. oświetlenie LED oraz system dysz wodnych, powietrznych lub kombi (wodno-powietrznych) . Do przykrywania balii na czas, gdy z niej nie korzystamy, można zaopatrzyć się w specjalną pokrywę z włókna szklanego lub skórzany pokrowiec. W przypadku wanien o większej pojemności warto dopytać sprzedawcę, czy wskazany będzie zakup filtra do wody. Z rzeczy, które dodatkowo umilą kąpiel, wymienić też warto poduszki pod głowę, czy system audio z Bluetooth.
Litewska balia ogrodowa – video, film
Balie i sauny z Litwy – producent
Poza baliami z Litwy, jakie w ofercie posiada Amber Tubs, możliwe jest także zamówienie sauny z Litwy. Produkty te produkowane są na zamówienie ze szczególną dbałością o dobór i obróbkę drewna, a także z osprzętem ściśle wyselekcjonowanych i sprawdzonych dostawców z krajów europejskich (analogicznie jak w przypadku osprzętu do balii ogrodowych). Amber Tubs potrafi sprostać nawet najbardziej wymagającym zamówieniom klientów, więc w przypadku zamówień odbiegających od parametrów dostępnych w ofercie, warto omówić pomysł lub projekt balii czy sauny bezpośrednio z przedstawicielem firmy.
Litewskie sauny – ceny
Ceny litewskich saun uzależnione są od wielkości sauny, rodzaju drewna i doboru preferowanego pieca. Inwestując w saunę, zbudowaną ze starannie wyselekcjonowanego drewna, warto zainwestować w osprzęt uznanych producentów. I jeden i drugi czynnik mają oczywiście wpływ na wycenę, którą poznamy, kontaktując się z Amber Tubs i doprecyzowując swoje potrzeby i oczekiwania.
Gdzie i jak kupić litewskie sauny i balie ogrodowe?
Dużą zaletą w przypadku współpracy z firmą Amber Tubs jest fakt, że jej produkty są przygotowywane tak, żeby klienci mogli je zainstalować w swoim ogrodzie samodzielnie. To znacznie obniża koszty ponoszone przez zamawiających i oznacza zauważalne oszczędności, gdyż nie musimy dopłacać choćby za pracę ekipy montującej. Czas oczekiwania od momentu złożenia zamówienia do dostawy u klienta wynosi standardowo do 4 tygodni. Do każdego zakupu dołączana jest instrukcja, opisująca jak krok po kroku zamontować wybrany model w swoim ogrodzie. Balia jest dostarczana pod wskazany adres w pełni zmontowana, więc nam pozostaje jedynie jej podłączenie. Jeśli jednak ktoś potrzebuje w tym względnie dodatkowej pomocy, firma rekomenduje znalezienie elektryka z odpowiednią wiedzą i uprawnieniami. Tylko to daje gwarancję, że wszystko będzie podłączone poprawnie, a użytkowanie sprzętu będzie bezpieczne.
Jak zamówić litewską saunę lub balię ogrodową?
W tym celu najlepiej skontaktować się bezpośrednio z Amber Tubs pod numerem 799 286 580 lub udać się osobiście do salonu pokazowego w Warszawie na Jelonkach Płd., pod adresem: ul. Okrętowa 95 (wjazd od ul. Człuchowskiej).