Sauna z okrągłym oknem panoramicznym to coraz bardziej popularny rodzaj sauny wśród Polaków i przedstawicieli branży turystycznej. Duża w tym zasługa firmy Sunday Spa, która działa na rynku już 16 lat i ma na swoim koncie kilkaset realizacji tego typu, z których wybrane prezentujemy poniżej na zdjęciach.
Materiał powstał przy współpracy z Sunday Spa
Sauna z okrągłym oknem. Panoramiczne rybie oko w saunie
Coraz więcej osób planując zakup domu, bierze pod uwagę tylko malownicze okolice. Jeśli chcą też w przyszłości mieć obok domu saunę ogrodową, to grzechem byłoby nie rozważyć zakupu sauny z oknem panoramicznym. Jeszcze większe korzyści można osiągnąć, wyposażając saunę w wypukłe okno, wystające obrysem poza jej zarys. Sauna z okrągłym oknem typu „rybie oko”, najlepiej sprawdzi się np. na wzniesieniu z ładnym widokiem, nad krawędzią przepaści, na brzegu jeziora, rzeki, ale dobrym umiejscowieniem będzie też ogród za domem, na który chcemy mieć widok podczas saunowania.
(Fot. Sauna Discovery, czyli sauna z przeszkleniem wypukłym z 8 mm poliwęglanu, materiał: Sunday Spa)
(fot. Wnętrze Sauny Panorama, materiał: Sunday Spa)
(fot. Sauna Panorama z zewnątrz, materiał: Sunday Spa)
(fot. Sauna Discovery nad wodą, materiał: Sunday Spa)
Poza wrażeniami estetycznymi, jakie możemy zyskać prywatnie, ustawiając saunę z oknem panoramicznym w kierunku pięknych widoków widzianych z naszego przydomowego ogrodu, dodatkowe korzyści można uzyskać także, wybierając saunę z ogromnym oknem, gdy prowadzimy własny biznes. To dlatego, że sauna z okrągłym oknem panoramicznym, czy wręcz rybim okiem może przyciągać klientów skuteczniej niż zwykła sauna, która nie w pełni wykorzystuje zalety wyjątkowych lokalizacji z pięknymi widokami. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że przykładowo hotel, czy pensjonat z taką sauną w ofercie prędzej zwróci uwagę potencjalnych klientów.
W tym artykule prezentujemy przykłady saun z dużymi owalnymi oknami produkcji Sunday Spa. Sauny z okrągłym oknem, przez które możemy podczas saunowania patrzeć na piękne widoki i otaczającą nas naturę, zwracają uwagę klientów, a podczas saunowania gwarantują także lepsze doznania.
Takie sauny pozwalają wielu biznesom odróżnić swoją ofertę od tego, co oferują konkurenci. Oczywiście nie tylko hotele, czy pensjonaty mogą być położone w ciekawych miejscach. Wiele osób prywatnych wybiera na budowę swojego domu miejsca z zapierającym dech w piersiach widokiem. Takie osoby, wybierając saunę ogrodową, mogą „powalczyć” o jeszcze lepsze wrażenia podczas saunowania. Mamy nadzieję, że także dla nich artykuł ten będzie szalenie inspirujący i pomocny.
(Fot. Sauna Ogrodowa Beczka, materiały: Sunday Spa)
Rybie oko w saunie – by widzieć i odczuwać jeszcze więcej
Pożądany efekt może być dodatkowo spotęgowany przez użycie w ścianie sauny okna wypukłego. Taki typ sauny może nieco przywodzić na myśl podwodny batyskaf. Saunowanie może być więć połączone z podziwianiem pięknych widoków na zewnątrz, szczególnie, gdy mamy z niej większy kąt widzenia.
W ofercie Sunday Spa, taki rodzaj okna montowany jest w dwóch typach saun. Są to sauna Panorama oraz sauna Discovery.
Sauna z oknem typu „rybie oko”, najlepiej sprawdzi się wszędzie tam, gdzie siedząc na ławeczce wewnątrz niej, warto będzie się nieco wychylić i spojrzeć przez wypukłe okno w dół, na dolinę rzeki, łagodnie opadającą łąkę, czy nawet tętniące życiem miasto (bo okno w saunie może wychodzić przecież na imponującą panoramę miasta).
A może sauna na dachu lub na tarasie apartamentowca? Czemu nie?
We wszystkich takich przypadkach świetnie sprawdzi się wspomniane, wystające poza bryłę sauny profilowane okno z tworzywa sztucznego.
(Fot. Sauna Panorama, materiały: Sunday Spa)
(Fot. Sauna Panorama, materiały: Sunday Spa)
(Fot. Sauna Panorama, materiały: Sunday Spa)
Sauna wyposażona w rybie oko, to inspiracja dla wielu klientów. Poniżej podajemy jeden z ciekawszych przykładów – jest niem pływająca sauna.
(Fot. pływająca sauna Panorama, materiały: Sunday Spa)
Z kolei Sauna Ogrodowa Beczka z oferty Sunday Spa posiada okno w miejscu jednej ze ścian. To nowoczesna, estetycznie wyglądająca konstrukcja, wybierana również przez wielu klientów.
(Fot. Sauna Ogrodowa Beczka, materiały: Sunday Spa)
Do czego, poza pięknymi widokami, mogą przydać się sauny z oknem panoramicznym?
Właściwe, po co komu potrzebna akurat sauna z okrągłym oknem panoramicznym? Pewnie część z naszych czytelników zastanawia się nad tym, po co w ogóle w saunie okno, do tego panoramiczne, tym bardziej, dlaczego miałoby być jeszcze okrągłe? Zaczniemy od odpowiedzi na to drugie pytanie. Okrągłe okno dobrze sprawdzi się w saunie w kształcie leżącej beczki (jak w modelu Sauna Ogrodowa Beczka z oferty Sunday Spa) . O dziwo sauny z owalnymi oknami nie mają w Polsce jeszcze przewagi ilościowej nad innymi typami saun, choć zaczyna się to stopniowo zmieniać. Na targach ogrodowych itp. wydarzeniach, wyjątkowe sauny z oknami okrągłymi pokazują nieliczni wystawcy, ale cieszą się one dużym zainteresowaniem zwiedzających i są postrzegane jako ciekawostka, którą koniecznie trzeba zobaczyć. Zdjęcia z saunami w kształcie beczki, z ogromnymi oknami zamiast ścian, można też spotkać w rozmaitych serwisach i periodykach wnętrzarskich. Ludzie lubią takie sauny oglądać i marzyć o ich posiadaniu. Na szczęście urok takiego rozwiązania coraz częściej dostrzegają też właściciele pensjonatów, czy hoteli. Ich goście podczas saunowania mogą podziwiać np. panoramę polskich Tatr, morskie fale, czy spokojne jeziora spowite mgłą, a więc doświadczyć przy okazji innych wrażeń (czego nie zaznają w innych ośrodkach, u konkurencji).
(Fot. Sauna Panorama, materiały: Sunday Spa)
Sauna z oknem panoramicznym a marketing wirusowy
Nie chodzi tu jednak wyłącznie o wrażenia i komfort gości, ale też potencjalne możliwości promocyjne, jakie dają dzisiejsze media społecznościowe takie jak Instagram, YouTube, TikTok, czy Facebook.
Dobrze przemyślana lokalizacja sauny z okrągłym oknem panoramicznym oraz poprawnie wykonane zdjęcia lub video, to ogromna szansa na marketing wirusowy, setki polubień, udostępnień, poleceń, lajków, więc i darmową promocję, która może przełożyć się na większą liczbę rezerwacji.
Właściciele hoteli i pensjonatów mogą śmiało założyć, że poza nimi (i ich specjalistami od marketingu i promocji), zdjęcia i filmy z pięknymi widokami okolicy uwiecznionymi wprost z wnętrza sauny, będą publikować i goście, w tym coraz częściej internetowi influencerzy.
Gdzie sprawdzi się sauna z okrągłym oknem panoramicznym? Miej (rybie) oko na piękne widoki
Załóżmy, że mamy niewielki pensjonat w górach. Akurat jego lokalizacja gwarantuje naszym gościom niezmącony niczym (np. innymi zabudowaniami) widok na piękne pasmo górskie. Przy wyborze sauny ogrodowej możemy rozważyć zakup sauny z oknem panoramicznym, czyli z widokiem na wszystko to, czym z reguły zachwycają się nasi goście. W tym przypadku…
…niewykorzystanie takiej okazji i zakup zwykłej sauny, bez ogromnego okna, byłoby zaprzepaszczeniem ogromnej szansy na marketing wirusowy, polecanie naszego pensjonatu przez zadowolonych gości, także na setki zdjęć, które najpewniej by zrobili i wysłali (czy udostępnili) znajomym ze swoich smartfonów.
Czy sauna z oknem panoramicznym nadaje się do każdego ogrodu?
Ogólnie, każda sauna z dużym oknem wymaga nierozłącznego elementu, jakim jest ciekawy widok tuż za owym oknem. Jest jednak jeden aspekt, który warto brać pod uwagę, rozważając zakup sauny z większym oknem (nie tylko panoramicznym). To kwestia tego, czy użytkownicy sauny będą widoczni z zewnątrz w trakcie saunowania. Nie każdy saunowicz dobrze czuje się w sytuacji, gdy jest oglądany przez innych, np. gości hotelowych czy przechodniów za posesją. Dlatego sauna z dużym oknem najlepiej sprawdza się przy takim ustawieniu, gdy z jej wnętrza podziwiać można piękne, ciekawe widoki, za to z zewnątrz nie widać osób przebywająch w saunie.
Oczywiście komfortowe ustawienie możemy stworzyć, gdy wnętrze sauny będzie widoczne tylko z naszego ogrodu, tarasu czy domu.
(Fot. Sauna z oknem w kierunku domu, materiały: Sunday Spa)
Sauny z okrągłym oknem – ceny
Cena sauny z oknem panoramicznym nie jest już, jak dawniej, o wiele wyższa niż cena zwyczajnej sauny. W dzisiejszych dość dynamicznych czasach niekiedy trudno oszacować koszt zakupu sauny przygotowywanej pod konkretne oczekiwania klienta. Na stronie Sunday Spa bez problemu znajdą Państwo katalog z ofertą saun. Ceny saun z oknami panoramicznymi zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych. Oczywiście wpływ na cenę ma np. rodzaj wykorzystanego do budowy sauny drewna. Naturalnie, nieco droższy jest cedr syberyjski, świerk lub modrzew. Jeśli chodzi o osprzęt, to do wyboru mamy różne warianty: piec z kominem i kamieniami, ławeczki, opaski ze stali nierdzewnej, niezaimpregnowane drewno, wewnętrzne i zewnętrzne drzwi ze szkła, piece elektryczne Harvia lub piece opalane drewnem marki Diabaz i wiele innych elementów. Jednym z nich jest też opcjonalne oświetlenie.
(fot. Sauna Discovery, materiał: Sunday Spa)
Sauna z oknem panoramicznym. Gdzie kupić, gdzie obejrzeć? Kontakt, oferta.
Pierwszym krokiem do wyceny sauny z okrągłym oknem panoramicznym oraz określenia innych cech, jakie chcemy, by posiadała nasza sauna, jest spisanie naszych potrzeb. W kolejnych krokach określamy interesujące nas wymiary, kolory materiałów, ewentualne modyfikacje, rodzaj drewna, okien, drzwi, pieca, ale też, co ważne, sposób dostawy. Wszystkie te kwestie możemy ustalić z przedstawicielem Sunday Spa pod nr telefonu 880 911 922.
(Fot. Sposób dostarczenia i montażu można ustalić i wycenić z przedstawicielem firmy, materiał: Sunday Spa)
Sauny zewnętrzne z dużym oknem do pensjonatów, hoteli, ośrodków komercyjnych
Jeśli prowadzisz działalność, a jednym z elementów, które promujesz lub zamierzasz promować, jest możliwość skorzystania z sauny, to pomyśl, czy taka sauna nie przyciągnie zdecydowanie skuteczniej uwagi Twoich przyszłych klientów na serwisach typu Facebook, Instagram, Airbnb, Booking, nocowanie.pl itp.? Wszędzie tu liczy się wyróżnienie oferty na tle dziesiątek, czy setek konkurencyjnych ofert. Jedno zdjęcie główne może wiele zmienić, o ile przejdziesz do działania już dziś. Sauna z oknem panoramicznym zapewnia dodatkowe wrażenia wizualne jej użytkownikom, a ci często chcą dzielić się swoimi pozytywnymi emocjami z innymi. Zdjęcia robione z wnętrz takich saun, ukazujące co jest na zewnątrz, pobudzają wyobraźnię, zwracają uwagę innych, a nierzadko wywołują też chęć saunowania i cieszenia się niecodziennymi widokami. Co ważne, tego typu atrakcje mogą pomóc zwiększyć liczbę rezerwacji w naszym hotelu czy pensjonacie w niepogodę.
Jeśli masz ze swojego ogrodu piękny widok na okolicę, a w przyszłości chcesz mieć też saunę, to mamy nadzieję, że ten artykuł pokazał Ci stojące przed Tobą, nowe możliwości.
(Fot. Widok na zieleń, materiały: Sunday Spa)