Style Switcher

Choose layout


Choose main color


Background patterns

Boxed layout only

Background images

Boxed layout only

Reset to defaults
Baseny i Sauny
  • Baseny
    • Porady–baseny
    • Firmy–Baseny
    • Wokół basenu
    • Galeria
  •  Sauny
    • Porady–sauny
    • Firmy Sauny
    • Wokół sauny
    • Galeria
  • Aquaparki
  • Firmy
    • Sauny
    • Baseny
  • o Baseny i Sauny
  • Współpraca

Taras mobilny – czyli rozsuwany taras do basenu

Baseny i Sauny| Baseny| Wokół basenu| Taras mobilny – czyli rozsuwany taras do basenu

02
cze, 2020
By Baseny
taras mobilny
  • Wokół basenu
  • brak komentarzy
 

Taras mobilny do basenu to rozwiązanie, które łączy w sobie wiele zalet. Pociąga za sobą również małe niedogodności. Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania i ile kosztuje taras mobilny? Rozsuwany taras basenowy – warto wiedzieć, jak to działa.

Taras mobilny do basenu – co to jest ? Ruchomy taras nad basenem

Rozsuwany taras mobilny do basenu to rozwiązanie, które pełni jednocześnie co najmniej dwie ważne funkcje. Gdy basen jest używany, a taras rozsunięty jest po prostu przyjemnym w dotyku podłożem, wygodną powierzchnią wokół basenu. Gdy natomiast nie korzystamy z basenu, chroni domowników na podobnej zasadzie, co przykrycia basenowe. Trzecia funkcja, dla niektórych równie ważna, dla innych wręcz kluczowa, to funkcja dekoracyjna, a poniekąd „demonstracyjna”. Tego ostatniego określenia używamy celowo, bo jest to „gadżet” póki co na tyle rzadki w ogrodach z basenem, że robi ogromne wrażenie na gościach gospodarza, ku uciesze i dumie tego drugiego. Wierzch obu „pokryw” takiego basenu może być zbudowany z desek kompozytowych o różnych kolorach czy fakturze. Możliwie jest też zastosowanie impregnowanego drewna, co byłoby już dużo kosztowniejsze. Nie da się jednak zaprzeczyć, że taras ruchomy (rozsuwany) to rozwiązanie atrakcyjne wizualnie, ale też funkcjonalne.

Interesują Cię basenowe ciekawostki? Przeczytaj także: Basen w kontenerze 

Jak działa rozsuwany taras do basenu?

Założenia konstrukcyjne tarasów mobilnych (ruchomych) są dość proste. Dwie części tarasu osadzone są bowiem na rolkach, które poruszają się po metalowych szynach (prowadnicach). Niektóre tarasy „napędzane są” siłą ludzkich mięśni, inne wyposażone są w silnik, który napędza cały „mechanizm”. Górna konstrukcja – czyli właściwy taras, musi być wykonana tak by wytrzymała obciążenie osób czy sprzętów zgromadzonych na tarasie, gdy basen jest nim osłonięty.
Na marginesie, pokazywaliśmy kiedyś rozwiązanie równie nowatorskie, ale robiące jeszcze większe wrażenie a zarazem jeszcze bardziej ekskluzywne. To podnoszone dno basenu.

Tarasy mobilne (tarasy rozsuwane, ruchome tarasy) – wady i zalety

Na wstępie wspomnieliśmy o tym, że mobilne tarasy oprócz zalet mogą charakteryzować się także pewnymi ograniczeniami.

Zalety tarasów mobilnych

  • Taras ruchomy to wyjątkowy, designerski wygląd
  • Bezpieczeństwo domowników
  • Dodatkowa powierzchnia do wykorzystania, gdy nie korzystamy z basenu
  • Ochrona przed zanieczyszczeniami.

Wady tarasów mobilnych

  • W pozycji rozsuniętej taras ruchomy zajmuje odpowiednio dużą powierzchnię (wystają poza nieckę)
  • Utworzony przez konstrukcję tarasów mobilnych stopień może być niewygodny i uciążliwy szczególnie dla dzieci i osób starszych, czy mających problemy z poruszaniem się.

A tutaj kolejny przykład rozsuwanego, mobilnego tarasu (inaczej tarasu ruchomego). Jak widać, dla niektórych ważne może być też zwiększone bazpieczeństwo dzieci.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Azenco – Outdoor solutions (@azencous)

 

A tak wygląda zasunięty (zamknięty) taras mobilny w ogrodzie nad basenem

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Azenco – Outdoor solutions (@azencous)

 

I dla przypomnienia raz jeszcze widok tarasu mobilnego przy basenie. Jaki widać, jest to taras rozsuwany, to bardzo praktyczne i do tego estetyczne rozwiązanie.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Azenco – Outdoor solutions (@azencous)

Mobilny taras może być odsuwany przez jedną osobę. Nie potrzeba wcale dużo siły, by odsunąć taras mobilny nad basenem 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Kerle (@hej.ani_homestory)

 

Taras mobilny – basen. Cena – ile kosztuje rozsuwany taras do basenu?

Ile kosztuje taras mobilny? Rozwiązanie w postaci rozsuwanego tarasu robi wrażenie, więc i cena takiego tarasu na szynach może okazać się dość wysoka. Tym bardziej że do budowy konstrukcji można zastosować wiele typów materiałów. Przyjmijmy, że cena trasu mobilnego może wynosić od kilkunastu tysięcy złotych wzwyż.

Tarasy mobilne. Konstrukcje 

Tarasy mobilne jak się okazuje, mogą mieć naprawdę różne konstrukcje. Poniżej dla zobrazowania pokazujemy dwa pomysły tego, jak może wyglądać i działać rozsuwany taras mobilny nad basenem.

Pierwsza z nich to taras mobilny z trawą (!). Rozwiązanie pochodzi z kanału youtubowego Abremove:

 

 

Kolejna propozycja może nie wygląda na filmie równie ekskluzywnie, ale pokazuje świetnie, jak zbudować rozsuwany taras mobilny własnym sumptem oraz jednocześnie, że nie jest to chyba takie proste jak się wdaje podczas oglądania efektu końcowego. Film zamieszczono na YouTube na kanale TheHckLife:

 

Taras mobilny – producent

Na polskim rynku produkcją tarasów mobilnych lub ich dystrybucją zajmuje się kilka firm. Z czasem na pewno pojawi się ich więcej. Możemy też liczyć na producentów zza granicy. Nie ma w Polsce jak dotąd jednego lidera tej kategorii produktów. Ruchomy taras, to na razie jeszcze produkt, o którym tak naprawdę wiedzą nieliczni.

* – źródła filmów. W artykule wykorzystano fotografię oraz film z kanału road.engineering Instagram a także fotografie z kanału azencous

 

Powiązane tematy:

Wanny Spa Nordic Hot Tubs – w ogrodzie przez cały rok
Remonty basenów. Firmy remontujące baseny w Polsce
Pergole do ogrodu z basenem lub wanną SPA
Żagiel przeciwsłoneczny do basenu lub ogrodowej wanny SPA
Krowa w basenie, czyli pewnego razu w Alabamie
Basen z kontenera – ciekawy pomysł kanadyjskiej firmy
Basen na balkonie? Nie najlepszy pomysł. Dlaczego? Przykłady 
Zużycie wody w basenie. Koszty eksploatacji
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Proszę czekać

 
Na portalu BasenyIsauny.pl piszemy dla osób, które rozważają, lub przystępują do budowy własnego basenu. Znajdziecie tu wiele przydatnych treści, wskazówek i praktycznych porad, a także opisy najlepszych w Polsce firm wykonawczych oraz producentów.
Jeśli chcesz by Twoja firma pojawiła się w tym wpisie napisz do nas.
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Najnowsze:

Firmy–Baseny

Basen do samodzielnego montażu

  Załóżmy, że robi się coraz cieplej, do długiego weekendu jest coraz mniej czasu, a wakacje już za kilka tygodni. Dzwonisz do firm basenowych, ale każda ma rezerwacje na wiele tygodni do przodu. Proponują kontakt pod koniec wakacji a najlepiej na wiosnę, ale już przyszłego roku. Zastanawiasz się, czy dobrym – a teraz to już

Więcej

Baseny

Dlaczego Polacy coraz częściej wybierają baseny z Czech?

 Czy opłaca się sprowadzać baseny z Czech, jeśli na polskim rynku również mamy dość duży wybór różnych typów basenów, producentów i cen? Czy przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie basenu nie warto byłoby zadzwonić do firmy z Czech, by zapytać o warunki zakupu, instalacji, ale też potencjalne korzyści z wyboru czeskiego basenu?  Materiał powstał przy

Więcej

Firmy Sauny

Sauna mobilna. Producent wyjaśnia kto i po co kupuje sauny mobilne

 Wcale nie musi być na stałe związana z jednym miejscem. Co? Sauna mobilna. Producent takich saun zdradził nam, do jakich celów jego klienci kupują sauny mobilne, z jakich powodów w ostatnich miesiącach sprzedaż saun mobilnych sukcesywnie rośnie, a także, do czego są one wykorzystywane. Praktyczne zastosowania mogą być nieco zaskakujące, choć jednocześnie są całkowicie logiczne.

Więcej

Firmy Sauny

Litewskie balie ogrodowe i sauny w kształcie beczki

 Balie ogrodowe, sauny, w tym te w kształcie beczki, cieszą się w Polsce od kilkunastu miesięcy coraz większym zainteresowaniem. Polacy, którzy doświadczyli jak wszyscy, różnego rodzaju ograniczeń w związku z pandemią coraz chętniej inwestują w swoje domy i ogrody. Zdecydowanie wzrasta zainteresowania baliami ogrodowymi jak i liczba ich producentów. Wszystko po to, by spędzanie tu

Więcej

Polecane

Sauna z okrągłym oknem panoramicznym. „Rybie oko w saunie”

 Sauna z okrągłym oknem panoramicznym występuje w polskich ogrodach stosunkowo rzadko. Szkoda, bo taka sauna ogrodowa nie dość, że wygląda bardzo wyjątkowo, to pozwala użytkownikom na naprawdę unikalne widoki. Oczywiście, jeśli otoczenie sauny jest odpowiednio malownicze. Materiał powstał przy współpracy z Woodbau Polska   Sauna z okrągłym oknem. Panoramiczne rybie oko w saunie Efekt może

Więcej

Baseny

Baseny stalowe do ogrodów, stalowe baseny do domów. Przykłady

 Baseny stalowe od lat cieszą się wielką popularnościąw krajach Europy Zachodniej. Ze względu na ich długowieczność i ponadprzeciętną jakość, bardzo często decydują się na nie klienci komercyjni (parki wodne, aquaparki, hotele, ekskluzywne ośrodki SPA). Co jest wspólnym mianownikiem przy wyborze basenów ze stali nierdzewnej? Jest to inwestycja w trwałość i oszałamiający wygląd, tzw. „efekt wow”.

Więcej

  • Polityka prywatności
  • Kontakt
  • Współpraca
© 2017 Baseny&Sauny. All Rights Reserved