- Wokół basenu
- brak komentarzy
Własny basen lub sauna w czasach gdy cały świat został „sterroryzowany” przez koronawirusa, to dla „wybrańców” sposób na bardziej urozmaicone spędzenie czasu we własnym domu lub w ogrodzie. Jeśli weźmiemy pod uwagę wariant, że letnie wyjazdy urlopowe za granicę przez długi czas będą poza zasięgiem Polaków (jak i innych nacji), a wakacje z dziećmi trzeba będzie spędzić w ojczystym kraju, a w skrajnym wypadku nawet we własnym domu, to wartość własnego basenu czy sauny dodatkowo wzrośnie. W co zaopatrzyć się, ażeby spędzany tu czas upływał jeszcze przyjemniej, a zarazem bezpiecznie dla wszystkich – w tym najmłodszych – domowników? Podpowiadamy.
Koronawirus, a własny basen lub sauna. Szczęście w nieszczęściu
Jeśli zalecenia pozostania w domach utrzymają się przez kilka kolejnych miesięcy, w tym przez miesiące letnie – a zarazem wakacyjne, to większość osób niestety nie będzie miała tyle szczęścia co posiadacze basenów, czy saun (ale też innych urozmaiceń, które mogą uczynić ten czas bardziej znośnym). Wyobraźmy sobie, że po słonecznej wiośnie zaczyna się prawdopodobnie jeszcze bardziej upalne lato, a my nie możemy, jak we wcześniejszych latach wylecieć do innych krajów na wakacje. Długie tygodnie musimy spędzić w domu, w dodatku z dziećmi, które nadal nie mogą osobiście uczęszczać na lekcje w szkole. O ile lepsza mogłaby być taka wizja dla osób, w których domach znajduje się własny basen lub sauna? Pamiętajmy, że dziś dostępne są w sprzedaży także niewielkie sauny dwuosobowe.
Inni czytali także: Basen w kontenerze
Własny basen w czasach koronawirusa. Co warto dokupić?
Jeśli w domu z basenem – obojętne czy wewnątrz domu, czy z basenem ogrodowym – mieszkają również dzieci, to warto zadbać przede wszystkim o ich bezpieczeństwo a w drugiej kolejności także o komfort ich i pozostałych domowników. Co zwiększa bezpieczeństwo tych najmłodszych domowników w ogrodzie z basenem, a oraz polepsza komfort korzystania z basenu?
Przykrycia basenowe. Oczywiście przykrycia basenowe spełniają swoją funkcję w czasie gdy basen nie jest używany, ale to rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo nie tylko dzieci, o czym pisaliśmy w jednym z wpisów.
Zadaszenie basenu to rozwiązanie, które chroni między innymi przed opadami atmosferycznymi, więc nawet w deszczowy, czy po prostu chłodniejszy dzień możemy pływać bez obaw swoje zdrowie i bez odczuwania zimna.
Pompa ciepła do basenu, a właściwie inwerterowa pompa ciepła do basenu jest rozwiązaniem, które pełniąc swą funkcję, może być maksymalnie oszczędne w użytkowaniu.
Chemia do basenu. Na pewno warto mieć jej zapas szczególnie latem, gdy temperatury są wyższe, a woda dużo szybciej może zmienić nie tylko swój kolor, ale i stać się szybko niezdatna do kąpieli. Odpowiednio dobrana chemia basenowa to sposób, by do tego nie dopuścić.
Osłona przed słońcem. Może to być żagiel przeciwsłoneczny do basenu, czyli konstrukcja, która sprawdza się także w ogrodach, w których nie ma basenu. Podobnie jest z drugim podobnym w swojej funkcji, ale z nieco innym w budowie rozwiązaniem
Pergole do ogrodu z basenem występują pod wieloma postaciami. W konstrukcjach i materiałach naprawdę można przebierać. Nadają się także do ogrodowego spa. Z powodzeniem w cieniu pergoli da się też „ukryć” basen z przeciwprądem.
Leżaki basenowe. Jeśli mamy już i basen i ochronę przed słońcem, a także cień, to czego jeszcze nam brakuje? Wygodnego miejsca do leżenia czy wręcz drzemek. Idealnie sprawdzają się w tej roli oczywiście wygodne leżaki basenowe.
Prysznic solarny, to prysznic, który do ogrzewania wody wykorzystuje energię słoneczną. Z tym akurat zdaje się, że w tym roku, jak i kilku poprzednich nie będzie „problemu”…
Monitoring basenu. Podgląd wideo o ile jesteśmy w stanie odpowiednio często go doglądać, również może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników basenu. Dotyczy to szczególnie młodszych domowników, czyli dzieci. Co warto podkreślić, bezpieczeństwo dzieci w basenie będzie duże, jedynie jeśli poświęcimy im po prostu swoją owagę w czasie gdy się kąpią.
Rozsuwany taras do basenu, inaczej taras mobilny. To rozwiązanie cieszące się coraz większym powodzeniem także i w Polsce.
Balia dwuosobowa, dla osób które nie przepadają są kąpielami w większym gronie.
Sauna w domu lub sauna ogrodowa
Tym, co dodatkowo może urozmaicić nam czas spędzony w „domowym areszcie” jest sauna w mieszkaniu, jeśli dysponujemy niewielkim lokalem mieszkalnym. Właścicielem domów z ogrodem mają znacznie bardziej ułatwiony wybór. Spośród czego mogą wówczas wybierać? Domki–sauny, czy inaczej domki saunowe, czy sauny ogrodowe. Mogą mieć one bardzo różną postać. Od owalnych drewnianych beczek, przez nowoczesne sześciany z drewna i szkła, aż po sauny z okrągłym oknem panoramicznym.
Pobyt we własnej saunie przydomowej umilą nam zapachy do sauny, które nadadzą każdej wizycie w saunie innego wymiaru, odmiennych wrażeń i odczuć. Warto też zaopatrzyć się na własny użytek w czapkę na saunę.
Jeśli dodatkowo mamy na ogrodzie wannę spa, to w połączeniu z żaglem przeciwsłonecznym czy też pergolą, możemy spędzać tu naprawdę dużo czasu, nie traktując wnętrza domu jak obowiązkowego aresztu. Rozwiązaniem o podobnym zastosowaniu jest zdecydowanie mniejsza fitosauna. Coraz większą popularność zdobywają też pompowane SPA, wanny termalne, małe sauny dwuosobowe czy sauny przenośne do ogrodu.
Szkoda, że poza zasięgiem większości Polaków wydaje się w dalszym ciągu kapsuła floatingowa. Taki relaks w odosobnieniu właśnie teraz na pewno by się przydał.
Tymczasem chcemy życzyć wszystkim naszym czytelnikom w pierwszej kolejności nie słonecznej pogody, a zdrowia…