- Baseny
- brak komentarzy
Czy opłaca się sprowadzać baseny z Czech, jeśli na polskim rynku również mamy dość duży wybór różnych typów basenów, producentów i cen? Czy przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie basenu nie warto byłoby zadzwonić do firmy basenowej z Czech, by zapytać o warunki zakupu, instalacji, ale też potencjalne korzyści z wyboru czeskiego basenu?
Materiał powstał przy współpracy z Diamant Unipool
Jak wyglądają baseny z Czech? Przykłady realizacji
„Basen, jaki jest, każdy widzi” – to oczywiście wariacja cytatu, który poznajemy już w szkole. Bardziej rozeznani w temacie wiedzą, że są różne rodzaje basenów. W tym artykule skupimy się na najpopularniejszych z nich, czyli basenach z tworzyw, a dokładniej basenach z Czech, które od wielu lat zdobywają europejskie rynki. Dlaczego to akurat baseny z Czech są tak cenione i poszukiwane na rynku, choć nasze rodzime firmy również produkują dobre baseny? Mam nadzieję, że uda nam się na to pytanie odpowiedzieć. Być może więcej Polaków lepiej kojarzy czeskie baseny termalne, ale nie o takich – także czeskich basenach, będzie ten wpis. Na przykładzie realizacji firmy Diamant Unipool, pokażemy, jak wyglądają dobrze zaprojektowane i imponujące baseny z Czech – z naciskiem na „pokażemy” – bo obraz może być wart więcej niż tysiąc słów. I poniżej mamy takie właśnie przypadki.
(fot. Basen skimmerowy ELITE w kolorze szarym, materiały za zgodą Diamant Unipool)
(fot. Basen przelewowy ELITE_22 w kolorze szarym, materiały za zgodą Diamant Unipool)
(fot. adaszenie PRESTIGEline, materiały za zgodą Diamant Unipool)
(fot. Basen INOXline, ze zadaszeniem SKYline, materiały za zgodą Diamant Unipool)
Baseny ogrodowe – Czechy są bliżej niż myślisz
Z kolei „Czeski film” – to w naszym kraju potoczne określenie czegoś, co wydaje się niezrozumiałe. Jednak już oglądając powyższe przykłady basenów z Czech, można odnieść wrażenie, że w każdym przypadku cała aranżacja ogrodu z basenem, jest doskonale rozplanowana i zrealizowana. Jest jeszcze jedno określenie, które zaczyna przebijać się w rozmowach Polaków, choć przyznać trzeba, że tylko tych, którzy rozważają zakup lub budowę własnego basenu. Chodzi o „czeski basen”. Baseny z Czech od dobrych kilkunastu lat pojawiają się w rozważaniach i w kalkulacjach osób planujących zakup basenu prywatnego. Dlaczego coraz więcej naszych rodaków rozważając zakup basenu, bierze pod uwagę nie tylko polskie, ale też czeskie baseny ogrodowe i najczęściej są to jednocześnie baseny z tworzyw sztucznych? Pewnie wielu przekonuje bliskie sąsiedztwo z Czechami i to, że baseny z Czech, czyli „blisko granicy”, to też szansa na świetny produkt w atrakcyjnej cenie.
Od małej, czeskiej firmy rodzinnej, do 33 tysięcy klientów w całej Europie
(fot. Fabryka Diamant Unipool, materiały za zgodą firmy)
Można powiedzieć, że czeskie firmy opanowały branżę basenową i nie chodzi tylko o baseny poliestrowe czy szerzej – czeskie baseny z tworzyw sztucznych. Czesi produkują też z powodzeniem zadaszenia basenowe, czy przykrycia basenowe. Jedną z czeskich firm, która posiada oddział m.in. w Polsce jest Diamant Unipool. To czeski producent, który produkuje baseny ogrodowe już od prawie 30 lat i w tym czasie dostarczał je nie tylko klientom na terenie rodzimych Czech, ale też w wielu innych państwach wspólnoty europejskiej. Założycielem firmy jest Jaroslav Lukáš. To on, prawie 30 lat temu, skonstruował pierwszy basen, kładąc tym samym fundamenty pod produkcję wysokojakościowych produktów firmy. Obecnie, nad rozwojem i międzynarodową ekspansją czuwa też syn założyciela – Ing. Martin Lukáš.
(fot. Ing. Martin Lukáš, właściciel Diamant Unipool, na tle hali produkcyjnej, materiały firmy)
Poza basenami ogrodowymi wiele z realizacji tego czeskiego producenta basenów, to zlecenia wykonane na rzecz klientów instytucjonalnych – parków wodnych, hoteli, aquaparków, ośrodków SPA itp. Ponad 30 tysięcy realizacji plasuje firmę w ścisłej czołówce producentów basenów w Europie. W 2010 roku firma otworzyła także filię i showroom w Polsce.
Baseny plastikowe z Czech. Jak mogą wyglądać czeskie baseny w przydomowych ogrodach Polaków?
Baseny plastikowe Diamant Unipool wykonywane są z polipropylenu Polystone niemieckiej firmy Röchling. Niecki zbudowane z niego są odporne na niskie temperatury i odbarwienia.
Czeskie baseny skimmerowe
(fot. Basen skimmerowy w kolorze białym, materiały za zgodą Diamant Unipool)
Baseny skimmerowe to najpopularniejszy rodzaj basenów ogrodowych w ofercie Diamant Unipool – nie tylko w Polsce. Klienci decydują się na nie, gdyż są funkcjonalne, nieawaryjne i proste w obsłudze. Nie da się też ukryć, że wysokie miejsce na podium to zasługa dobrej ceny. Baseny skimmerowe najprościej rozpoznać po tym, że poziom wody znajduje się 10-15 cm poniżej krawędzi basenu. Otwory spustowe osadzone są tuż pod lustrem wody, w odróżnieniu od drugiego rodzaju basenów – tzw. basenów przelewowych.
Baseny przelewowe z Czech
W basenach przelewowych lustro wody sięga górnej krawędzi basenu, przez którą w tym układzie przelewa się woda. Stąd i nazwa – basen przelewowy. Ten rodzaj basenów plastikowych, ze względu na „designerski” wygląd, wybierany jest często także do wnętrz domów.
(fot. Basen przelewowy ELITE w kolorze szarym, materiały za zgodą Diamant Unipool)
(fot. Basen przelewowy ELITE w kolorze szarym, materiały za zgodą Diamant Unipool)
(fot. Basen przelewowy ELITE_22 w kolorze szarym, materiały za zgodą Diamant Unipool)
(fot. Basen przelewowy ELITE_22 w kolorze szarym, materiały za zgodą Diamant Unipool)
Na poniższym filmie można zobaczyć jak w prawdziwym ogrodzie prezentuje się basen przelewowy Diamant PPline.
Diamant Unipool PPline – modele basenów plastikowych z Czech
Baseny polipropylenowe PPline są robione na wymiar. Maksymalne wymiary do transportu mogą wynieść 9,8×3,5×1,5m w przypadku basenów skimmerowych i 9,4×3,3×1,5m dla basenów przelewowych. Do wyboru mamy 3 modele:
PPline Diamant
Ten model charakteryzuje się prostą konstrukcją, ale też swobodą w dobrze wielkości i kształtu basenu. Możemy też wybrać praktycznie dowolny kształt schodów wewnętrznych. Niecka basenu wzmocniona jest prętami stalowymi i „żebrami” wzmacniającymi. Wzmocnione jest też górne obrzeże basenu.
PPline Diamant Elite
Baseny PPline Diamant Elite to luksusowa linia stworzona z myślą o wymagających klientach i niestandardowych potrzebach. Charakteryzuje je materiał o grubości 8mm (dno), i 10mm, lub 12mm (ściany), wydłużona żywotność i trwałość koloru, a także zwiększona odporność na świtało i środki chemiczne.
PPline Diamant Elite 22
Baseny PPline Diamant Elite_22 jest konstrukcyjnie oparty na modelu Diamant Elite, ale oferuje lekkie i bardzo wytrzymałe panele z tworzywa Paneltim®, które wzmacniają krawędź obrzeża basenu, a tym samym gwarantują maksymalną możliwą wytrzymałość konstrukcyjną.
Baseny INOXline
Stal nierdzewna to podstawa konstrukcji basenów z linii INOXline. Baseny stalowe mogą być przygotowane w wersji skimmerowej lub przelewowej. Basen skimmerowy gotowy do transportu może mieć wymiary 10×3,5×1,5m. Basen przelewowy zaś 9,6×3,3×1,5m. Co warto podkreślić, basen o długości ściany do 10 metrów jest produkowany przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Na całej długości ściany basenu nie ma żadnych pionowych łączeń. Ściany basenu są ze sobą spawane robotem co zapewnia idealnie gładką powierzchnię i zmniejsza ryzyko wystąpienia korozji.
(fot. Basen przelewowy INOXline, materiały za zgodą Diamant Unipool)
Ochrona basenów przed warunkami atmosferycznymi
To jeszcze nie koniec korzyści, jakie klient może uzyskać decydując się na czeski basen od Diamant Unipool. W trakcie prawie 30 lat na rynku, firma wielokrotnie dopasowywała swoją ofertę do potrzeb klienta. Tym sposobem Diamant wprowadził do oferty zadaszenia basenowe, które są odtąd bardzo często zamawiane w komplecie z basenem.
Oferta zadaszeń
SKYline – to ekstra niskie i płaskie zadaszenie z 4 mm, całkowicie przejrzystym szkłem hartowanym ESG i niewidoczną konstrukcją
PRESTIGEline – niskie zadaszenie z szerokiego profilu aluminiowego z wypełnieniem o grubości 4 lub 6 mm, charakteryzuję się prowadnicą z jednej strony.
COMFORTline – seria zadaszeń dostępnych w czterech modelach LINIE, SYMFONIE, SYMFONIE PLUS, PRAKTIK.
Wszystkie modele mogą opcjonalnie być wyposażone w napęd elektryczny.
(fot. Zadaszenie PRESTIGEline, materiały za zgodą Diamant Unipool)
(fot. Zadaszenie SKYline, materiały za zgodą Diamant Unipool)
Jak wygląda nowoczesna fabryka i produkcja zadaszeń, transport do klienta oraz samo zadaszenie w ogrodzie można zobaczyć na poniższym filmie:
Jak pracuje przy montażu basenów czeski producent Diamant Unipool
Czeski producent basenów Diamant Unipool, na polskim rynku obsługuje klienta końcowego (bezpośrednio). Baseny przewożone są z Czech, z fabryki oddalonej od naszej granicy o niespełna sto kilometrów. Rozładunek basenu również można zlecić producentowi. Firma zawsze montuje swoje baseny na miejscu, w Polsce wykonując m.in. połączenie pomiędzy samym basenem a pomieszczeniem technicznym oraz instalację hydrauliczną. Pierwsze uruchomienie, ale też przeszkolenie klienta, wliczone jest w cenę basenu i usługi. Poza tym wielu klientów decyduję się na usługę „odzimowywania” i „zazimowania” basenu, czyli przygotowania go do zbliżającego się, czy też rozpoczynającego sezonu zimowego lub wiosennego.
Uwaga – choć trudno w to uwierzyć, Diamant Unipool oferuje aż 10-letnią gwarancję (!). Takiej oferty na próżno szukać na polskim rynku. Dowodzi to, że materiały użyte do budowy basenów są równie wyjątkowej jakości, a sama firma jest pewna swojego produktu i poziomu pracy swoich wieloletnich pracowników.
Jak kupić basen w Czechach?
Pierwszym krokiem może być zamówienie niezobowiązującej wyceny basenu w na stronie Diamant Unipool. Z wykorzystaniem prostego formularza określamy wstępnie swoje potrzeby oraz przekazujemy dane do kontaktu. W następnym kroku skontaktuje się z nami specjalista z Diamant Unipool.
Możemy też od razu zadzwonić bezpośrednio do firmy: +48 792 539 927.