Style Switcher

Choose layout


Choose main color


Background patterns

Boxed layout only

Background images

Boxed layout only

Reset to defaults
Baseny i Sauny
  • Baseny
    • Porady–baseny
    • Firmy–Baseny
    • Wokół basenu
    • Galeria
  •  Sauny
    • Porady–sauny
    • Firmy Sauny
    • Wokół sauny
    • Galeria
  • Aquaparki
  • Firmy
    • Sauny
    • Baseny
  • o Baseny i Sauny
  • Współpraca

Inwerterowa pompa ciepła do basenu. Tańsze ogrzewanie, dłuższy sezon kąpielowy

Baseny i Sauny| Baseny| Inwerterowa pompa ciepła do basenu. Tańsze ogrzewanie, dłuższy sezon kąpielowy

02
sty, 2020
By Baseny
dziewczyna w basenie z Inwerterowa pompa ciepła do basenu
  • Baseny,Firmy–Baseny
  • brak komentarzy
 

Inwerterowa pompa ciepła do basenu to jedno z bardziej zaawansowanych urządzeń basenowych. Komu zależy na energooszczędnych pompach ciepła? Oczywiście głównie posiadaczom basenów zewnętrznych, a najbardziej tym, którzy chcą obniżyć koszty energii i jednocześnie wydłużyć sobie „sezon kąpielowy”, by dłużej cieszyć się basenem we własnym ogrodzie. Coraz częściej jest to również produkt proponowany wymagającym klientom już na wstępie współpracy, przez firmy budujące baseny. Dlaczego? Bo nie od dziś wiadomo, że klient, który długofalowo zaoszczędzi własne pieniądze, będzie klientem zadowolonym, czyli powracającym.


Materiał powstał przy współpracy z firmą Funam


Co to jest inwerterowa pompa ciepła do basenu?

Choć głównym argumentem, który stoi za wyborem inwerterowej pompy ciepła do basenu jest jej energooszczędność, to już na wstępie uczciwie trzeba dodać, że jej zakup wiąże się z nieco większą inwestycją. Celowo używamy tu słowa inwestycja, bo w długofalowej perspektywie zakup ten zwraca się z ogromną nadwyżką. Pod jednym warunkiem. Że szukając energooszczędnej pompy basenowej, zdecydujemy się na basenową pompę ciepła do basenu – z pełną technologią inwerterową. ”Pełną”, czyli jaką? Otóż na rynku dostępne są pompy również nazywane inwerterowymi, jednak posiadające przykładowo 3 biegi obrotów (jak pompa Comfortline Inverter BPN). Nie jest to złe rozwiązanie, jednak w porównaniu z pompami z pełną technologią inwerterową, jak Inverter-Plus IPH, w dłuższej perspektywie (a przecież baseny budowane są na lata) są one mniej korzystne kosztowo, nawet uwzględniając ich niższą cenę zakupu. A czym w ogóle jest inwerterowa pompa ciepła do basenu? Do czego służy basenowa pompa ciepła? W polskim klimacie woda w basenie nagrzewa się stosunkowo wolno. Sposobem na przyspieszenie tego procesu i stałe podtrzymywanie wyższej, przyjemnej temperatury wody są właśnie pompy ciepła do basenu. Potrzebują one zasilania, co wiąże się z dodatkowym zużyciem energii podczas sezonu kąpielowego. Jeśli woda w basenie jest cieplejsza, możemy korzystać z niego o kilka miesięcy dłużej.

 

Wydłużenie sezonu kąpielowego poprzez podgrzewanie wody w basenie pociąga za sobą wyższe koszty. Dlatego coraz więcej osób już na etapie planowania budowy basenu poszukuje energooszczędnych rozwiązań, takich jak inwerterowe, basenowe pompy ciepła.

 

basen dziewczyna

Fot. Basenowe pompy ciepła w naszym klimacie pozwalają dłużej cieszyć się basenem przydomowym.

 

Inwerterowa pompa ciepła do basenu – czy warto w nią inwestować?

Oczywiście pisząc o pompach basenowych, pomijamy tu pompy ciepła do mniejszych basenów typu Intex czy Bestway. Klienci, którzy szukają najtańszej basenowej pompy ciepła na serwisach typu Olx, czyli często tacy, dla których głównym kryterium poszukiwania jest cena, raczej nie zdecydują się na zakup pompy, której cena przekraczałaby kilka razy koszt zakupu basenu rozporowego czy stelażowego. Co ciekawe, a nawet nieco zadziwiające, wiele osób, które inwestują w budowę basenu kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt (i więcej) tysięcy złotych, decyduje się na zakup „tańszych” pomp basenowych „na początek”, co przekłada się niestety na wyższe koszty eksploatacji przez wiele kolejnych lat i to już od samego początku. Tymczasem nowoczesne, energooszczędne pompy z pełną technologią inwerterową działają tak, że regulacja obrotów waha się w przedziale od 0 do 100%, a co za tym idzie, analogicznie jest z poborem mocy, który jest tu dopasowany do potrzeb, pory dnia, temperatury wody. Właśnie to odróżnia pompy typu Inverter-Plus z pełną technologią inwerterową od innych rodzajów pomp ciepła pracujących ze stałą wydajnością, czy pomp ciepła z częściową technologią inwerterową (jak Comfortline Inverter). Różnica polega tu na tym, że tylko pompy Inverter-Plus w płynny sposób dopasowują swoją wydajność do zapotrzebowania wody w basenie na ciepło.

 

To technologia dość złożona, ale jej zadanie jest proste – efektywne działanie i optymalizacja poboru energii – dla nas i dla naszego portfela. W efekcie jednorazowy, droższy zakup pompy zwraca się już w ciągu dwóch do trzech pierwszych lat, bo niższe rachunki za energię płacimy od samego początku korzystania z pompy typu Inverter-Plus.

 

Pompa ciepła do basenu umożliwia przyjemną kąpiel nawet w chłodniejsze dni

Fot. Pompa ciepła do basenu umożliwia przyjemną kąpiel nawet w chłodniejsze dni.

 

Pompy ciepła Inverter-Plus z pełną technologią inwerterową

Przykładem pompy ciepła wspomnianej już powyżej – z pełną technologią inwerterową, którą na polskim rynku można nabyć w firmie Funam, jest energooszczędna, basenowa pompa ciepła Inverter-Plus uznanej w branży marki Fairland (kliknij tu, aby poznać specyfikację i szczegóły).

Podstawowym parametrem decydującym o doborze odpowiedniej pompy ciepła do basenu, jest jego objętość. Pompy Inverter-Plus dają duże możliwości doboru do basenów o zróżnicowanej wielkości – to jest pojemności w przedziale od 20 do 169 m3. Co warte odnotowania, produkty marki Fairland są cenione za swoją jakość i niezawodność na tyle, że firma w odpowiedzi na zapotrzebowanie także instytucji komercyjnych i publicznych wprowadziła na rynek dodatkową linię pomp komercyjnych – Inverter-Plus Commercial, które podgrzewają wodę w basenach o objętości od 130 m3 do aż 520 m3.

 

Można by wnioskować, że skoro pompy Fairland radzą sobie w tak wymagającym środowisku basenów publicznych (również proceduralnym), to z powodzeniem powinny sprawdzić się także w naszym przydomowym basenie w ogrodzie, prawda?

 

Pompa ciepła Inverter-Plus z pełną technologią inwerterową posiada między innymi opcję zdalnego zarządzania wybranymi funkcjami z użyciem smartfona.

 

Jaka pompa ciepła do basenu? Inverter-Plus – z „bonusem”

Klienci, którzy decydują się na zakup basenowej pompy ciepła Inverter-Plus, niejako przy okazji zyskują coś jeszcze. Spokój i to w znaczeniu niemal dosłownym, bo pompy te wyposażone są w ciche sprężarki, również uznanej marki – Mitsubishi, a także inwerterowe wentylatory. Wyniki testów są zaskakujące.

 

Przy wydajności urządzenia na poziomie 50%, jego praca jest około 10 x cichsza w porównaniu z pompami klasycznymi typu On/Off (czyli włączającymi się i wyłączającymi o określonej porze i o tym samym z reguły – wysokim i nie zawsze „uzasadnionym” poborze energii).

Czy wyższa cena pompy ciepła Inverter-Plus z pełną technologią inwerterową jest uzasadniona?

Pomijając aspekt oszczędności pieniędzy w długoletniej perspektywie, są jeszcze inne powody, przez które coraz więcej osób budujących własny basen „na lata” decyduje się na pompę ciepła z pełną technologią inwerterową. Pośród nich wymienić należy choćby:

 

  • Wspomnianą wcześniej, bardzo cichą pracę pompy, co jest bardzo istotne szczególnie wieczorami i nocą
  • 10-letnią gwarancję Mitsubishi na sprężarkę pompy, a także 3 letnią gwarancję na pozostałe części pompy
  • Coś dla osób pędzących z duchem naszych czasów, czyli opcjonalną możliwość sterowania pompą z poziomu smartfona za pośrednictwem sieci Wi-Fi. To przydatne np. gdy wracamy do domu po dłuższym wyjeździe i marzy nam się ciepła kąpiel – w naszym ogrodzie – w basenie
  • Podobnie jak Inwerter pomp iSAVER+, o którym pisaliśmy w jednym z wcześniejszych artykułów, basenowe pompy ciepła Inverter-Plus to produkt z certyfikatem TUV Rheinland, oraz spełniający normy Unii Europejskiej (norma EN14511).

 

Pompy inwerterowe są coraz częściej polecane przez fachowców. Nawet jeśli potencjalny klient nie jest gotowy na taki wydatek, a zakup jest w danym momencie ewidentnie poza jego zasięgiem, nie wypada pomijać w rozmowie z nim, istnienia rozwiązania dającego takie korzyści i oszczędności.

 

 

pompa ciepła inwerterowa

 

Gdzie kupić basenową pompę ciepła Inverter-Plus?

Zakup odpowiedniej pompy do basenu nie jest oczywistą sprawą dla osób, które na co dzień nie mają styczności z tego typu aparaturą. Dlatego nawet przeczytanie np. w sieci wszelkich dostępnych materiałów (takich jak ten właśnie artykuł) może nie wystarczyć do podjęcia właściwej decyzji, dotyczącej nie tyle marki urządzenia, co raczej jego parametrów.

Nawet jeśli wydaje Ci się, że wiesz już wystarczająco dużo by kupić produkt online, korzystniejszy może okazać się wcześniejszy kontakt z fachowcem, który takim osprzętem zajmuje się na co dzień (nie tylko sprzedażą, ale i bieżącym serwisem i doradztwem w kwestii instalacji basenowych). Rozmowa nic nie kosztuje, a może przynieść wymierne korzyści (w rozumieniu odczuwalnych oszczędności) i odpowiedź na wiele pytań i wątpliwości.

 

Numery kontaktowe do specjalistów z firmy FUNAM, pod którymi zostanie nam udzielona informacja na temat pomp ciepła Inverter-Plus do basenu podajemy poniżej:

 

 

71 364 37 21

604 129 293

602 368 795

 

Tekst powstał w oparciu o materiały (w tym wyliczenia i inne dane) Partnera publikacji. Dokładne wyliczenia i szczegółowe informacje o produktach znajdują się na podstronach, do których kierują linki w powyższym tekście.

 

 

Powiązane tematy:

Basen i co dalej? Przykrycia basenowe – oszczędność, bezpieczeństwo, czystość – Liderpool
Basen i co dalej? Przykrycia basenowe – bezpieczeństwo, oszczędność, czystość
Chemia do basenu. Co, kiedy i dlaczego – poradnik
Airbnb dla basenów? Swimply – aplikacja do wynajmowania basenów 
Skonfiguruj basen w kontenerze – konfigurator Infinity Pools
Zadaszenie basenu. Jak może wyglądać w ogrodzie. Przykłady
Basen z przeciwprądem – praktyczne i zdrowe rozwiązanie dla aktywnych
Baseny dla dzieci, rodzaje. Jak wybierać basen?
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Proszę czekać

 
Na portalu BasenyIsauny.pl piszemy dla osób, które rozważają, lub przystępują do budowy własnego basenu. Znajdziecie tu wiele przydatnych treści, wskazówek i praktycznych porad, a także opisy najlepszych w Polsce firm wykonawczych oraz producentów.
Jeśli chcesz by Twoja firma pojawiła się w tym wpisie napisz do nas.
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Najnowsze:

Firmy–Baseny

Baseny z kontenerów. Producent z Polski – jakościowe baseny w przystępnej cenie

 Baseny z kontenerów – producent z Polski, a zarazem pionier w produkcji tego typu basenów w całej Europie. Z czego wynika popularność marki Cubepools nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Włoszech, Anglii czy Skandynawii? Odpowiedzi i przykłady realizacji w naszym tekście. Materiał powstał przy współpracy z marką Cubepools Baseny z kontenerów

Więcej

Baseny

Desjoyaux – ponad 220 tysięcy basenów na całym świecie. Jak to możliwe?

 Francuska firma rodzinna Desjoyaux zapoczątkowała ogólnoświatową rewolucję w dziedzinie budowy basenów prywatnych. Z użyciem nowatorskich i opatentowanych z czasem metod do dziś na całym świecie wybudowano już ponad 220 tysięcy basenów, z czego wiele z nich także w Polsce. Na naszym rodzimym rynku technologię i osprzęt światowego lidera z Francji, dostarcza firma API Baseny. Materiał

Więcej

Baseny

Staw kąpielowy od A do Z – Hydroidea

17Staw kąpielowy – rozwiązanie coraz częściej rozważane i wybierane przez osoby, które stawiają przede wszystkim na zdrowie domowników mających korzystać z częstych kąpieli w basenie. Choć budowa stawów kąpielowych wymaga naukowej wiedzy i zastosowania dedykowanych rozwiązań, jest ona możliwa od jakiegoś czasu i w Polsce, dzięki firmom takim jak Hydroidea. Firma ta jest  z klientem

Więcej

Polecane

Sauna z okrągłym oknem panoramicznym. „Rybie oko w saunie”

 Sauna z okrągłym oknem panoramicznym występuje w polskich ogrodach stosunkowo rzadko. Szkoda, bo taka sauna ogrodowa nie dość, że wygląda bardzo wyjątkowo, to pozwala użytkownikom na naprawdę unikalne widoki. Oczywiście, jeśli otoczenie sauny jest odpowiednio malownicze. Materiał powstał przy współpracy z Koba Sauna   Sauna z okrągłym oknem. Panoramiczne rybie oko w saunie Efekt może

Więcej

Baseny

Elektrolizer do basenu. Wybrane elektrolizery do basenów prywatnych

 Elektrolizer do basenu, elektrolizery do wody, dozownik soli do basenu, czy elektrolizer soli do basenu. To różne określenia tych samych urządzeń, używanych przez właścicieli basenów mających ten sam cel – krystalicznie czysta woda w basenie. Dodajmy, że nie jest to cel łatwy do osiągnięcia, szczególnie latem, gdy panują wysokie temperatury lub (i dodatkowo) basen jest

Więcej

Firmy–Baseny

Brudna woda w basenie. Co zrobić? Antyglon, chlor i poziom pH

 Mętna woda w basenie? Jak utrzymać w czystości oraz jak oczyszczać wodę w basenie? Wybrane zagadnienia, o których powinien pamiętać właściciel basenu ogrodowego – poziom pH, stosowanie antyglonu, oraz właściwe używanie chloru. Po to, by brudna woda w basenie odeszła w niepamięć. Powiązane tematy:Baseny ze stali nierdzewnej – dlaczego hotele i SPA wybierają BerndorfJak wybrać

Więcej

  • Polityka prywatności
  • Kontakt
  • Współpraca
© 2017 Baseny&Sauny. All Rights Reserved
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Zostając na niej wyrażasz na to zgodę. Instrukcje, jak zmienić ustawienia Twojej przeglądarki znajdziesz w Polityce Prywatności.Zamknij powiadomieniePolityka prywatności