Style Switcher

Choose layout


Choose main color


Background patterns

Boxed layout only

Background images

Boxed layout only

Reset to defaults
Baseny i Sauny
  • Baseny
    • Porady–baseny
    • Firmy–Baseny
    • Wokół basenu
    • Galeria
  •  Sauny
    • Porady–sauny
    • Firmy Sauny
    • Wokół sauny
    • Galeria
  • Aquaparki
  • Firmy
    • Sauny
    • Baseny
  • o Baseny i Sauny
  • Współpraca

Jak wybrać saunę, by stała się integralną częścią Twojego domu?

Baseny i Sauny|  Sauny| Jak wybrać saunę, by stała się integralną częścią Twojego domu?

12
lip, 2018
By Sauny
Sauna fińska z piecem E2
  •  Sauny
  • brak komentarzy
12

Sauny z każdym rokiem zyskują na popularności. Nie stanowią już o wyjątkowej ekstrawagancji, ponieważ ich ceny sukcesywnie spadają, a zamontowanie nie wymaga ogromnej powierzchni użytkowej. Dobroczynne działanie regularnych wizyt w tych rozgrzanych pomieszczeniach jest znane ludziom od niepamiętnych czasów. Aktualnie fani mają jeszcze większy wybór, ponieważ poza saunami fińskimi czy parowymi istnieją również sauny na podczerwień.


Materiał powstał przy współpracy z HOME & GARDEN 


 

Najpopularniejsze rodzaje, czyli sauna infrared, parowa oraz fińska

Dzisiejsza technologia pozwala na zamontowanie wewnętrznych saun we własnych czterech ścianach.

Mogą z nich korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli czy osoby starsze, a wszystkich korzyści płynących z regularnych wizyt jest tak dużo, że ciężko je wypunktować. Prozdrowotne działanie, które gwarantuje witalność i dobre samopoczucie, jest znane od wielu lat, a do najczęstszych bywalców tych rozgrzanych pomieszczeń należą aktualnie Finowie, Estończycy oraz Łotysze. Nim jednak ochoczo weźmiemy z tych narodów przykład, pamiętajmy, by zweryfikować ze swoim lekarzem ewentualne przeciwwskazania takiej formy regeneracji. Zwłaszcza w takim morzu możliwości, gdzie już sam dostęp do wielu rodzajów saun może przyprawić o zawroty głowy. Warto więc zapoznać się ze specyficznymi cechami i właściwościami tych najpopularniejszych tak, aby wybrać saunę, która maksymalnie sprawdzi się w naszym domu.

Najwyższą temperaturę gwarantują sauny fińskie, czyli suche. Dochodzi ona nawet do 90°C! Są w całości zbudowane z drewna, a źródłem ciepła jest piec wyłożony specjalnymi kamieniami. Fińskie łaźnie charakteryzuje także niska wilgotność, ale można również skorzystać z seansów parowych, które polegają na polewaniu małych kamieni wodą. Nieco bardziej łagodną wersję stanowią sauny mokre. Panuje w nich większa wilgotność, a mniejsza temperatura umożliwia przyjemniejsze sesje. W obu przypadkach wizyty nie powinny przekraczać 15 minut, a po seansie należy skorzystać z kąpieli w chłodnej wodzie.


Zobacz inne artykuły poświęcone saunom na portalu Baseny i Sauny:

Inni czytali także:

Ciekawostka, czyli sauna pływająca

Domki saunowe do ogrodu

Nowoczesne sauny. Nowy trend

Sauna mobilna dobra do przestestowania

Litewskie balie ogrodowe

Przenośna sauna namiotowa

Co to jest koc saunowy

Niewielka sauna dla dwóch osób

Jak działa sauna na wyłączność

Co to jest wanna OFURO

Czym od sauny różni się fitosauna


 

Sauna fińska z piecem E2

fot. Sauna fińska z piecem E2

 

Sauna parowa cechuje się stosunkowo niską temperaturą, rzędu około 50°C, ale wyjątkowo wysoka wilgotność sprawia, że odczuwamy o wiele większy przypływ ciepła. Wszystkie jej parametry są ustalane przy pomocy generatora pary, który jest umiejscowiony przy podłodze. Sesje można wzbogacić o obecność aromatycznych olejków, które pod wpływem pary wodnej zagwarantują uczucie relaksu i wyjątkowe doznania.

Jak działa sauna na podczerwień?

Najnowocześniejszym rodzajem są sauny infrared, które są ogrzewane promiennikami emitującymi podczerwień. Nie znajdziemy w nich ani pary, ani wyjątkowo wysokich temperatur, a mimo to promienie podczerwone dotrą do głębi skóry i pozytywnie wpłyną na układ krążenia, zmniejszą zmęczenie mięśni czy zredukują napięcie spowodowane stresem. Doskonale sprawdzą się w przypadku fanów kąpieli cieplnych, którzy nie mają problemu z układem oddechowym bądź skrajnie wysokimi temperaturami. Promienniki zagwarantują im duży komfort użytkowania.

Infrasauny są całkowicie bezpieczne i można korzystać z nich już kilka minut po wejściu do kabiny.

W przypadku fińskich i mokrych odpowiedników czas doprowadzenia do pożądanych warunków wynosi nawet 20 minut. Wraz ze wzrostem popularności saun rośnie również liczba ich producentów.

Właściwości sauny na podczerwień i współczesna technologia pozwalają na umieszczeniu jej nawet w pokoju, który nie jest wyjątkowo duży. Sauna na podczerwień z koloroterapią DH1 GH charakteryzuje się wyjątkowo atrakcyjnym wzornictwem, ponieważ kabina została wykonana z estetycznego drewna jodły kanadyjskiej. Jej wymiary to 90 x 90 x 190 cm, więc z łatwością znajdzie się dla niej miejsce w domu. Infrasauna jest zasilana ze zwykłego gniazdka elektrycznego 230V, a o przyjemne doznania związane z temperaturą dba pięć promienników kwarcowych i węglowych! Dzięki walorom estetycznym i licznym wersjom kolorystycznym sauna infrared znajdzie swoje miejsce zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych wnętrzach.

 

sauna infrared Homegarden

fot. Sauna na podczerwień z koloroterapią DH1 GH

 

Sauna infrared + koloroterapia DH2 GH może być umieszczona zarówno w łazience, salonie, sypialni, jak i każdym innym domowym pomieszczeniu! Szeroka paleta dostępnych wersji kolorystycznych, takich jak grafit, biel czy naturalne drewno sprawi, że doskonale dopasuje się do każdej aranżacji wnętrza i będzie stanowić integralną część wystroju. Wymiary kabiny wynoszą 120 x 105 x 190 cm, a dobroczynne efekty korzystania z niej są niezliczone!

Zalety sauny na podczerwień to przede wszystkim brak pieca i zasilanie promiennikami kwarcowymi.

Regularne wizyty pozytywnie wpłyną na proces odchudzania dzięki promieniom podczerwonym, które docierają do głębi skóry i wpływają na wzmożone pocenie bez udziału skrajnie wysokich temperatur.

 

fot. Sauna infrared + koloroterapia DH2 GH

 

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup sauny. Kompaktowe rozmiary i możliwość bezpiecznego użytkowania sprawiają, że sauny na podczerwień stają się wyjątkowo popularne. Przyjemna temperatura i optymalna wilgotność gwarantują szeroki wachlarz benefitów dla zdrowia, unikając jednocześnie skrajnych warunków. Wszyscy uznani producenci tworzą obszerną gamę produktów, które oprócz swojej funkcjonalności będą również oryginalnym elementem aranżacji każdego wnętrza!

 

Powiązane tematy:

Cedrowe sauny – wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

Sauny na wymiar. Jak wybrać wykonawcę sauny

Kąpiele w saunie – korzyści dla zdrowia

Domki – sauny, czyli domki saunowe do ogrodu i na działkę

Sauny infrared – zalety i wady "Saun IR". Wprowadzenie

Sauna mobilna. Producent wyjaśnia kto i po co kupuje sauny mobilne

Sauna w mieszkaniu? To możliwe

Jak dbać o saunę, by służyła przez długie lata?

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Proszę czekać

12
Portal BasenyIsauny.pl powstał też z myślą o osobach, które planują zakup lub budowę własnej sauny. Zamieszczamy tu treści poradnikowe, objaśniamy, doradzamy, a także przedstawiamy firmy, które pomogą Państwu w realizacji planów związanych z domowymi saunami.
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Najnowsze:

Baseny

Baseny stalowe do ogrodów, stalowe baseny do domów. Przykłady

 Baseny stalowe od lat cieszą się wielką popularnościąw krajach Europy Zachodniej. Ze względu na ich długowieczność i ponadprzeciętną jakość, bardzo często decydują się na nie klienci komercyjni (parki wodne, aquaparki, hotele, ekskluzywne ośrodki SPA). Co jest wspólnym mianownikiem przy wyborze basenów ze stali nierdzewnej? Jest to inwestycja w trwałość i oszałamiający wygląd, tzw. „efekt wow”.

Więcej

Baseny

Dlaczego Polacy coraz częściej wybierają baseny z Czech?

 Czy opłaca się sprowadzać baseny z Czech, jeśli na polskim rynku również mamy dość duży wybór różnych typów basenów, producentów i cen? Czy przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie basenu nie warto byłoby zadzwonić do firmy basenowej z Czech, by zapytać o warunki zakupu, instalacji, ale też potencjalne korzyści z wyboru czeskiego basenu?  Materiał powstał

Więcej

 Sauny

Sauna z okrągłym oknem panoramicznym. „Rybie oko w saunie”

 Sauna z okrągłym oknem panoramicznym to coraz bardziej popularny rodzaj sauny wśród Polaków i przedstawicieli branży turystycznej. Duża w tym zasługa firmy Sunday Spa, która działa na rynku już 16 lat i ma na swoim koncie kilkaset realizacji tego typu, z których wybrane prezentujemy poniżej na zdjęciach.  Materiał powstał przy współpracy z Sunday Spa   

Więcej

Wokół sauny

Wiele osób błędnie używa tego słowa. Jak rozpoznać prawdziwe Jacuzzi®?

 Coraz więcej osób w Polsce ma świadomość istnienia marki Jacuzzi® niezależnie od potocznego używania tego słowa dla wszystkich wanien SPA. Historia tworzenia pierwszego urządzenia z hydroterapią nieodłącznie wiąże się z założycielami marki Jacuzzi®. Jeśli dotąd nie zastanawiałeś się nad pochodzeniem słowa „jacuzzi” – międzynarodowego synonimu urządzeń z hydromasażem – a dodatkowo być może pracujesz w branży

Więcej

Baseny

Staw kąpielowy od A do Z – Hydroidea

17Staw kąpielowy – rozwiązanie coraz częściej rozważane i wybierane przez osoby, które stawiają przede wszystkim na zdrowie domowników mających korzystać z częstych kąpieli w basenie. Choć budowa stawów kąpielowych wymaga naukowej wiedzy i zastosowania dedykowanych rozwiązań, jest ona możliwa od jakiegoś czasu i w Polsce, dzięki firmom takim jak Hydroidea. Firma ta jest  z klientem

Więcej

Baseny

Nawierzchnia wokół basenu. Płytki, kostka, drewno?

2Gdy basen jest już gotowy, nie oznacza to, że prace wokół niego zostały już zakończone. Równie ważna, jak budowa samej niecki czy instalacja pomp, jest nawierzchnia wokół basenu. Brzeg basenu powinien łączyć w sobie kilka cech – funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz estetykę. Materiał powstał przy współpracy z Best-Granit.pl   Nawierzchnia wokół basenu. Główne rodzaje nawierzchni Sposobów

Więcej

  • Polityka prywatności
  • Kontakt
  • Współpraca
© 2017 Baseny&Sauny. All Rights Reserved
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Zostając na niej wyrażasz na to zgodę. Instrukcje, jak zmienić ustawienia Twojej przeglądarki znajdziesz w Polityce Prywatności.Zamknij powiadomieniePolityka prywatności